گیلانیان
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ Tuesday, 2 June , 2020
جولای 11, 2019 کد خبر : 73975 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

مدیر کل تامین اجتماعی استان گیلان :

پرداخت ماهانه بیش از ۱۰ میلیارد تومان مقرری بیکاری در گیلان

پرداخت ماهانه بیش از ۱۰ میلیارد تومان مقرری بیکاری در گیلان

گیلانیان : مدیر کل تامین اجتماعی استان گیلان از پرداخت هرماه بیش از ۱۰ میلیارد تومان مقرری بیمه بیکاری افزون بر ۱۹۵ میلیارد تومان مستمری در گیلان خبر داد.

جمیل حق‌پرست عصر امروز در نشست خبری در اداره کل تأمین اجتماعی استان، با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی به‌عنوان بزرگ‌ترین سازمان بیمه‌گر کشور می‌تواند آرامش خاطر را در محیط کسب‌وکار برای افراد شاغل فراهم کند، اظهار کرد: سازمان تأمین اجتماعی یک‌نهاد غیردولتی است که بخش عمده منابع مالی آن از محل اخذ حق بیمه با مشارکت بیمه‌شده و کارفرما تأمین می‌شود.

وی مأموریت اصلی این سازمان را پوشش کارگران مزدبگیر و حقوق‌بگیر به‌صورت اجباری و اختیاری دانست و افزود: تکیه‌گاه اصلی تأمین اجتماعی، مشارکت سه‌جانبه کارفرمایان، بیمه‌شدگان و دولت در عرصه‌های مختلف سیاست گزاری، تصمیم‌گیری‌های کلان و تأمین منابع مالی است.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان گیلان با بیان اینکه استان گیلان دارای ۲۸ شعبه، هفت شعبه اقماری و هفت کارگزاری است، گفت: چهار شعبه تیپ یک ممتاز، دو شعبه تیپ دو، ۹ شعبه تیپ سه، ۱۰ شعبه تیپ چهار و سه شعبه تیپ پنج هستند.

حق‌پرست با اشاره به رشد هفت‌درصدی تعداد مستمری‌بگیران استان گیلان در سال ۹۷ افزود: بر اساس آمار به‌طور متوسط ماهانه هر ۷۰۰ نفر به جرگه مستمری‌بگیران استان افزوده می‌شود لذا بیش از ۱۳۱ هزار و ۵۶۰ نفر، مستمری‌بگیر در آمار این اداره کل ثبت‌شده است.

وی با بیان اینکه تأمین اجتماعی، بستر و ابزار توسعه و محور تحقق عدالت اجتماعی است، گفت: ضریب پوشش بیمه‌ای استان گیلان ۵/۴۸ درصد و ضریب پشتیبانی یا نسبت وابستگی ۳/۳ است.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان گیلان از رشد ۳۰ درصدی بیمه زنان خانه‌دار در استان گیلان خبر داد و افزود: مقرری‌بگیران رشد ۱۰ و نیم درصدی را به خود اختصاص داده است.

حق‌پرست با اشاره به اینکه گیلان ۳۹ هزار کارگاه فعال دارد، تصریح کرد: ۳۳ هزار و ۴۰۰ کارگاه نیمه فعال در سال ۹۷ در آمار ثبت‌شده که این آمار نشان از رشد هشت‌درصدی کارگاه‌های نیمه فعال نسبت به سال گذشته دارد.

وی با بیان اینکه پنج هزار و ۶۸۰ کارگاه جدید در استان شناسایی‌شده است، افزود: بیش از ۶ هزار میلیارد ریال بدهی به سازمان تأمین اجتماعی وجود دارد که در تلاشیم تا با تعامل حق بیمه‌ها را اخذ کنیم.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان گیلان با بیان اینکه در سال گذشته بیش از ۳۸ هزار دفترچه درمانی جدید صادرشده است، گفت: ۶۰۴ هزار و ۶۵۰ دفترچه تجدیدی صادر و هشت هزار و ۳۳۱ فقره دفترچه المثنی در سال ۹۷ صادر و ۹۴۱ هزار دفترچه نیز تأمین اعتبارشده است.

حق‌پرست با اشاره به اهم اقدامات تأمین اجتماعی بیان کرد: اجرای میز خدمت به‌خصوص در این اداره کل و طراحی نرم‌افزار استانی که موردتوجه مرکز قرارگرفته از آن برای استان‌های دیگر نیز بهره گرفته شد.

وی از افتتاح پروژه ساختمان اداری در انزلی خبر داد و تصریح کرد: انتخاب و تقدیر از کارفرمایان و مستمری‌بگیران نمونه، نوبت‌دهی الکترونیک، اعزام جمعی از مستمری‌بگیران به مشهد مقدس از اقدامات مهم این اداره است.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان گیلان با بیان اینکه میانگین در یک روز ۳۳ حکم برای مستمری‌بگیر در استان صادر می‌شود، بیان کرد: با ثبت‌نام در طرح ملی دکتر نوربخش بدون مراجعه به شعب تأمین اجتماعی تعهدات سازمان ارائه می‌شود.

حق‌پرست با اذعان به اینکه در سال ۹۷ بیش از سه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان انواع تعهدات توسط تأمین اجتماعی استان گیلان ارائه‌شده است، تصریح کرد: بیش از دو هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان انواع تعهدات سال گذشته تأمین اجتماعی استان در بخش بیمه‌ای و مربوط به انواع مستمری‌ها غرامت‌ها، کمک‌هزینه‌ها و مقرری بیمه بیکاری بوده است.

وی از پرداخت هرماه بیش از ۱۰ میلیارد تومان مقرری بیمه بیکاری افزون بر ۱۹۵ میلیارد تومان مستمری در گیلان خبر داد و گفت: حدود دو هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان از تعهدات تأمین اجتماعی گیلان در سال ۹۷ بابت مستمری‌های بازنشستگی، ازکارافتادگی و بازماندگان بوده است. ازاین‌رو، پرداخت میزان تعهدات این اداره کل معادل پروژه‌ای به میزان ۸ میلیارد تومان در هرروز تنها در بخش بیمه‌ای انجام می‌پذیرد.

وی با اشاره به اهم دستاوردها و موفقیت‌های سازمان تأمین اجتماعی تصریح کرد: ارتقای تیپ شعبه بندر انزلی به یک ممتاز کشوری، تیپ شعبه سنگر به تیپ چهر، کسب رتبه پنجم و ششم اداره کل استان در رتبه‌بندی و ارزیابی امور استان‌های سازمان، رشد سی‌درصدی بیمه‌شدگان گروه زنان خانه‌دار، جذب هزار و ۵۰۰ کارگر ساختمانی جدید (افزایش پنج‌درصدی افراد تحت پوشش) و کسب عنوان دستگاه برتر در مدیریت الگوی مصرف از سوی شرکت آب و فاضلاب استان از مهم‌ترین دستاوردهای استان در سال ۹۷ بوده است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

گام عملی جهش تولید با تصویب لایحه توسعه منطقه آزاد انزلی برداشته شد

رئیس هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت استان گیلان :

گام عملی جهش تولید با تصویب لایحه توسعه منطقه آزاد انزلی برداشته شد

سیاست دولت نه حفظ موجود بلکه بهبود شرایط است

رئیس سازمان برنامه و بودجه :

سیاست دولت نه حفظ موجود بلکه بهبود شرایط است

روند تخریب‌های ناشی از بحران‌های طبیعی با برنامه‌محوری مدیریت شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان :

روند تخریب‌های ناشی از بحران‌های طبیعی با برنامه‌محوری مدیریت شود