تبلیغ
چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ Wednesday, 17 October , 2018
تیر ۹, ۱۳۹۵ کد خبر : 50100 خبر ها

پرداخت هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی استان

پرداخت هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی استان

گیلانیان : استاندار صبح امروز در جلسه‌ی کارگروه رفع موانع تولید و سرمایه‌گذاری استان از پرداخت هزار و  ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی و صنعتی در قالب اقتصاد مقاومتی تا پایان سال  خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر محمدعلی نجفی در این جلسه با اشاره به اینکه امسال به واحدهایی  که دارای حداکثر تا ۱۰۰ نفر نیروی اشتغال باشند، در مجموع  ۴۷۰ میلیارد تومان تسهیلات از محل اعتبارات اقتصاد مقاومتی پرداخت می شود گفت :۳۰ میلیارد تومان نیز به صورت یارانه سود تسهیلات به این واحدها پرداخت می‌شود.

وی به پرداخت تسهیلاتی در حدود هزار میلیارد تومان از طریق سایر منابع مالی به واحدهای صنعتی، خدماتی، کشاورزی و گردشگری اشاره و اظهار داشت : این رقم از سایر محلهای مالی نظیر صندوق توسعه ملی و کمکهای فنی واعتباری ومنابع داخلی بانکها پرداخت می شود.

وی گفت : در سال گذشته  نیز هزار و ۸۰ میلیارد تومان تسهیلات به ۵۰ واحد برتر تولیدی اختصاص پیدا کرده بود که خوشبختانه اخیراً بانک مرکزی اعلام کرده رقمی در همین راستا به واحدها داده شده است.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطر نشان کرد معادل همین مقدار تسهیلات نیز به سایر شرکتهای تولیدی پرداخت شده است.

وی گفت : در طول هفته جلسات مختلفی در قالب ستاد‌های اقتصاد مقاومتی، تسهیل سرمایه‌گذاری، رفع موانع تولید و اشتغال در استان تشکیل می‌شود که واحدهای تولیدی از اقصی نقاط استان در آن حاضر و مشکلات خود را طرح می‌کنند.

دکتر نجفی خاطر نشان کرد : عمده‌ی مشکلات واحدهای تولیدی در این جلسات رفع می‌شود و در صورت لزوم با ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در جهت حل مشکل مکاتبه می‌کنیم.

نماینده عالی دولت در گیلان بر لزوم دقت مدیران دستگاه ها در پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی و صنعتی تأکید و تصریح کرد :کمیته‌ای درخصوص بررسی  وضعیت  واحدهای تولیدی قبل از تشکیلات ستادهای استانی تشکیل می‌شود تا آن واحدهایی که نیازمند دریافت تسهیلات و طرح مشکلات خود در کارگروه‌ها هستند در این جلسات حضور پیدا کنند.

وی همچنین به ابلاغ ممنوعیت خریدسیمان تولیدی خارج از استان توسط دستگاه‌های اجرائی و شهرداری‌ها به ذیحسابی‌ها اشاره و تصریح کرد : دستگاه ها و ذیحسابی‌ها گزارشی در این خصوص ارائه دهند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در سی و سومین جلسه تخصصی کارگروه رفع موانع تولید با اشاره به برگزاری ۳۰۰ جلسه فرعی به منظور بررسی دقیق مشکلات مختلف واحدهای تولیدی و صنعتی در استان از اجرایی شدن ۴۳ درصد از مجموع مصوبات این کارگروه خبر داد.

علی منتظری با اشاره به آغاز فعالیت کارگروه رفع موانع تولید در گیلان از سال گذشته خاطر نشان کرد : در مجموع ۴۵۲ مصوبه در راستای حل مشکلات واحدهای تولیدی طی سال گذشته اتخاذ شد که از این میزان ۱۹۶ مصوبه اجرایی شده است وی افزود : طی سه ماهه نخست سال جاری نیز تعداد ۷ جلسه کارگروه رفع موانع تولید در استان برگزار شد که در مجموع ۸۹ مصوبه در این مدت داشته‌ایم و در دست اقدام برای اجرایی شدن می‌باشد.

وی تصریح کرد : این مصوبات در حوزه‌های مختلف بانکی و دستگاه‌های خدمات رسان دولتی اعم از تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شرکت شهرک‌های صنعتی، شرکت توزیع نیروی برق، تأمین اجتماعی، جهاد کشاورزی، امور مالیاتی، محیط زیست، منابع طبیعی، پخش فرآورده‌های نفتی و… بوده است.

منتظری همچنین با بیان آغاز فعالیت کارگروه تسهیلات رونق تولید از اردیبهشت ماه امسال خاطر نشان کرد : این کارگروه در راستای اهداف کارگروه رفع موانع تولید و ارتقاء پولی و با هدف گذاری تشخیص صلاحیت واحدهای صنعتی متقاضی دریافت تسهیلات مختص صنایع کوچک تشکیل و تاکنون ۳ جلسه این کارگروه در استان برگزار شده است.

وی از اتخاذ ۸۴۶ مصوبه در راستای برگزاری کارگروه‌های رفع موانع تولید و تسهیلات رونق تولید در گیلان خبرداد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

دفترچه بیمه تامین اجتماعی باطل شد !؟

قابل توجه بیمه شدگان تامین اجتماعی :

دفترچه بیمه تامین اجتماعی باطل شد !؟

بخش دوم : کشاورزی گیلان از حرف تا عمل

قابل توجه استاندار محترم:

بخش دوم : کشاورزی گیلان از حرف تا عمل

محور رودبار منجیل چالش ترافیکی گیلان

فرمانده پلیس راه گیلان :

محور رودبار منجیل چالش ترافیکی گیلان

برای حل مشکل نظام بانکی،نقدینگی،اشتغال وتورم تصمیم‌های جدی بگیرید

رهبر معظم انقلاب اسلامی در جلسه دو ساعت و نیمه با سران قوا درباره مسائل اقتصادی:

برای حل مشکل نظام بانکی،نقدینگی،اشتغال وتورم تصمیم‌های جدی بگیرید

بارگیری بیش از ۷۰ درصدی پستهای انتقال برق

مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان:

بارگیری بیش از ۷۰ درصدی پستهای انتقال برق

ظریف تضمینی برای حل مشکلات با FATF نداد

سیاست خارجی در هفته‌ای که گذشت؛

ظریف تضمینی برای حل مشکلات با FATF نداد