گیلانیان
دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ Monday, 30 January , 2023
اکتبر 6, 2013 کد خبر : 21721 خبر ها

مدیر صندوق مهر امام رضا (ع) گیلان خبر داد :

پرداخت ۱۰۲ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در گیلان

پرداخت ۱۰۲ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در گیلان

گیلانیان : مدیر صندوق مهر امام رضا (ع) گیلان از پرداخت ۱۰۲ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به یک‌هزار و ۱۵۰ نفر در نیمه نخست امسال خبر داد.

اسماعیل خداپرست ظهر امروز در نشست صندوق مهر امام‌ رضا (ع) استان گیلان پرداخت تسهیلات اشتغالزایی خرد، ازدواج و اجرای طرح کارت میزان را از مهم‌ترین برنامه‌های این صندوق در نیمه نخست امسال ذکر کرد.

وی پرداخت تسهیلات اشتغالزایی صندوق را از طریق ثبت‌نام اینترنتی در سایت صندوق مهر امام رضا و نیز بررسی نامه‌های سامد استانداری عنوان کرد.

این مسئول، اظهار کرد: صندوق مهر امام رضا (ع) گیلان برای پرداخت تسهیلات اشتغالزایی خرد درخواست‌های متقاضیان را در ابتدا مورد بررسی قرار داده و سپس به افراد واجد شرایط دارای مهارت و طرح حداکثر ۱۵ میلیون تومان به صورت قرض‌الحسنه پرداخت می‌کند.

وی با بیان اینکه تسهیلات اشتغال به صورت دو مرحله‌ای برای تهیه مکان و خرید تجهیزات پرداخت می‌شود، افزود: در نیمه نخست امسال ۱۰۲ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به یک‌هزار و ۱۵۰ نفر پرداخت شد.

به گفته خداپرست، ۲۱ نفر از کارشناسان صندوق شهرستان‌های استان بر روند اجرای طرح دریافت کنندگان تسهیلات نظارت می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: امسال صندوق مهر امام رضا (ع) با دفتر مناطق محروم ریاست جمهوری برای اجرای طرح اشتغالزایی در روستاها تفاهمنامه‌ای منعقد کرده که سهم در نظر گرفته شده برای گیلان ۴۱ روستا است.

مدیر صندوق مهر امام رضا (ع) گیلان، عدم اشتغال و سرپرست خانوار بودن را از اولویت‌های افراد متقاضی روستاها برای پرداخت اینگونه تسهیلات ذکر کرد.

وی با اشاره به اینکه در نیمه نخست امسال از ۴ هزار و ۱۴۹ طرح اشتغال نظارت صورت گرفته است، یادآور شد: تعداد مشاغل ایجاد شده ۳ هزار و ۷۵۶ فقره بوده که نشانه اجرای ۹۱ درصدی اشتغال طرح‌ها است.

خداپرست، پرداخت ۵ میلیارد و ۵۵ میلیون ریال به ۳۳۷ نفر از کارگران شرکت‌ها در قالب کارت میزان برای خرید کالای ایرانی را از جمله اقدام‌های صورت گرفته توسط صندوق مهر امام رضا (ع) در سال جاری ذکر کرد.

وی، متذکر شد: از ۴۰ میلیارد ریال سهمیه تسهیلات ازدواج در گیلان، به ۹۸۳ نفر بالغ بر ۳۵ میلیارد ریال تسهیلات ازدواج در مدت مذکور پرداخت شده است./منبع : فارس

 

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی