گیلانیان
جمعه ۷ بهمن ۱۴۰۱ Friday, 27 January , 2023
ژوئن 26, 2013 کد خبر : 19816 خبر ها

سرپرست بانک صنعت و معدن گیلان خبر داد

پرداخت ۱۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به صنعت گیلان

پرداخت ۱۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به صنعت گیلان

گیلانیان: سرپرست بانک صنعت و معدن گیلان از پرداخت یک‌هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به صنعت استان در سال گذشته خبر داد.

علی الفونه شامگاه سه‌شنبه در جمع خبرنگاران به مناسبت فرا رسیدن دهه تولید ملی، اظهار کرد: بانک صنعت و معدن دو شعبه در گیلان دارد.

وی از پرداخت یک‌هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به صنعت گیلان از طریق بانک صنعت و معدن خبر داد و افزود: ۵۰ درصد تسهیلات مذکور از محل بند ۱۶ صندوق توسعه ملی پرداخت شده است.

الفونه با اشاره به پرداخت ۵۰ درصد تسهیلات از محل منابع داخلی بانک صنعت و معدن، تصریح کرد: معادل شش برابر میزان منابع داخلی استانی بانک صنعت و معدن به صنعت گیلان تسهیلات پرداخت شده است.

*سرمایه در گردش مشکل صنعت گیلان

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت گیلان نیز در جمع خبرنگاران گفت: طبق اصل ۴۴ قانون اساسی بخشی از وظایف سازمان صنعت، معدن و تجارت به خانه مذکور واگذار شده است.

سید عبدالغفار نجفی به تشکیل خانه صنعت، معدن و تجارت گیلان در سال ۸۰ اشاره کرد و یادآور شد: ۱۴ انجمن عضو خانه مذکور هستند.

وی کمبود سرمایه در گردش و اعمال تحریم‌ها را از مشکلات صنعت گیلان عنوان کرد.

*فعالیت ۲۶۰۰ واحد صنعتی در گیلان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان نیز در جمع خبرنگاران با اشاره به فرا رسیدن دهه تولید ملی اظهار کرد: یکم تا ۱۰ تیر جاری دهه تولید در کشور نامگذاری شده است.

علی منتظری وضعیت صنعت در گیلان را مطلوب عنوان کرد و افزود: ۲ هزار و ۶۰۰ واحد صنعتی در استان فعالیت می‌کنند ضمن اینکه یک‌هزار و ۲۰۰ واحد صنعتی در حال احداث در گیلان وجود دارد.

وی با بیان اینکه مجوز احداث بیش از یک‌هزار و ۲۰۰ واحد صنعتی در گیلان صادر شده است، تصریح کرد: واحدهای بزرگ صنعتی شاخص در گیلان در حال راه‌اندازی است.

منتظری به رتبه یکم تا پنجم تولیدات صنعتی استان اشاره کرد و یادآور شد: گیلان در زمینه صنایع سلولزی از استان‌های مطرح در کشور است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به وجود بیشتر فعالیت‌های صنعتی در استان، بیان کرد: اولویت‌های صنعتی استان بر مبنای قابلیت‌های گیلان است و طبق آن برای تولیدات کشاورزی برنامه‌ریزی انجام شده است.

وی بر ایجاد صنایع تبدیلی در استان تاکید کرد و گفت: گیلان در زمینه ایجاد صنایع تبدیلی عقب است و باید تمهیدات لازم در زمینه مذکور اندیشیده شود./منبع: فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی