گیلانیان
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ Tuesday, 29 November , 2022
ژانویه 14, 2017 کد خبر : 55876 خبر ها

پرداخت ۳۰۲ میلیون یورو به طرح‌های صنعتی گیلان

پرداخت ۳۰۲ میلیون یورو به طرح‌های صنعتی گیلان

گیلانیان : معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار گیلان از پرداخت ۳۰۲ میلیون یورو به طرح‌های صنعتی این استان از محل صندوق توسعه ملی خبر داد.

محمدحسین اصغریان امشب در برنامه در مسیر توسعه گیلان با اشاره به واحدهای تولیدی مشکل‌دار این استان اظهار کرد: گیلان در پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی مشکل‌دار رتبه سوم کشور را دارد و اخیراً ۴۷۰ میلیارد تومان برای صنایع کوچک و بزرگ استان جذب شده است.

وی با بیان اینکه وام‌ها برای طرح‌های نیمه‌تمام بالای ۶۰ درصد پرداخت شده است، تصریح کرد: در سال ۹۰ قیمت دلار حدود ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۶۰۰ تومان شد و ارزش نقدینگی کاهش یافت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار گیلان درباره استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی برای واحدهای صنعتی استان گفت: در سال ۹۴ و ۹۵ مبلغ ۳۰۲ میلیون یورو برای طرح‌های صنعتی استان از محل صندوق توسعه ملی پرداخت شده است.

وی تحریم‌ها را در ایجاد مشکلات واحدهای تولیدی بی‌تاثیر ندانست و خاطرنشان کرد: واحدها در رکود بودند و اگر چه اکنون خروج از رکود به تدریج در حال انجام است اما بسیاری از واحدهای تولیدی عنوان کردند که هنوز نمی‌توانند فعالیتی داشته باشند و رکود همچنان وجود دارد.

اصغریان بیشترین مشکل واحدهای تولیدی گیلان را نقدینگی دانست و یادآور شد: واردات، تبعات مالی، عدم ثبات قوانین و مقررات که زود به زود تغییر می‌کند و سنگینی عوارض از جمله مشکلات واحدها است.

وی مشکلات مدیریتی برخی واحدها را بی‌تاثیر ندانست و خاطرنشان کرد: مواردهای مذکور موجب عدم فعالیت برخی واحدهای تولیدی در استان شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد