گیلانیان
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 7 December , 2022
دسامبر 20, 2015 کد خبر : 44194 خبر ها

پرواز عتبات عالیات از رشت برقرار می‌شود

پرواز عتبات عالیات از رشت برقرار می‌شود

گیلانیان : رئیس سازمان حج و زیارت کشور عصر امروز در دیدار با استاندار گیلان ،با استقبال از  پیشنهاد دکتر نجفی از برقراری پرواز عتبات عالیات  در رشت خبر داد.

سعید اوحدی در این دیدار با اشاره به اینکه استان گیلان اولین استان در پرداخت کمک دولت به خانواده‌های حادثه دیده منا بود گفت : راهکارهایی که مدیران استان گیلان با درایت کامل در قبال خانواده های حادثه دیده فاجعه منا اتخاذ کردند باعث الگو گرفتن استانهای دیگر شد.

وی به تأکید رهبر معظم انقلاب بر زنده نگه داشتن یاد فاجعه‌ی منا و رسیدگی حقوقی به این فاجعه اشاره کرد و افزود : برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره ی حادثه دیدگان این فاجعه خانواده‌های این عزیزان باید همکاری لازم را داشته باشند.

سعید اوحدی به درخواست استاندار گیلان درخصوص برقراری پرواز عتبات عالیات از رشت اشاره کرد و افزود : ظرف ۲ هفته‌ی آینده اختیارات کامل سفر عتبات عالیات به صورت ویژه به خود استان تفویض خواهد شد تا نسبت به برقراری پرواز از رشت اقدام شود.

وی با اشاره به اینکه اعزام کاروان‌های زمینی عتبات عالیات در حال حاضر به صورت ۴۰ نفره صورت می‌گیرد گفت : از این پس کاروانهای زمینی به ۳صورت ۳ اتوبوس و حداقل ۱۲۰ نفره در نظر گرفته می‌شود .

رئیس سازمان حج و زیارت کشور افزود : مدیران حج و زیارت در استان‌ها با هماهنگی استانداران و تحت سیاست‌های ابلاغی اقدام می‌نمایند.

در این دیدار استاندار گیلان نیز با قدردانی از مجموعه‌ی سازمان حج و زیارت کشور در مدیریت فاجعه‌ی منا گفت : شرایط این مصیبت برای ملت ایران بویژه خانواده های آنان به حدی سنگین بود که هرگز از اذهان خارج نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه از لحظات ابتدایی حادثه، پیگیر وضعیت حجاج گیلانی این فاجعه بودم افزود : با تشکیل ستاد استانی و با همکاری مسئولین، فرمانداران و ائمه جمعه توانستیم بخشی از آلام خانواده‌ها را کاهش دهیم.

دکتر نجفی با اشاره به انتظار خانواده‌های این حادثه دیده‌ها در شهید محسوب شدن آنان خاطر نشان کرد : باتوجه به فشار سنگینی که این حجاج متحمل شدند قطعاً این درخواست خانواده‌ها از حیث معنوی آن است.

وی خواستار برقراری پرواز عتبات عالیات از رشت شد و افزود : این یکی از تقاضاهای به حق مردم استان گیلان است که انتظار داریم با جدیت پیگیری شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با قدردانی از تلاش‌های مدیر سازمان حج و زیارت گیلان گفت : امیدواریم با حمایتی که از سوی مرکز صورت می‌گیرد مشکلات پرسنلی حج و زیارت گیلان مرتفع گردد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی