سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ Tuesday, 17 July , 2018
اسفند ۲۵, ۱۳۹۶ کد خبر : 66024 خبر ها

معاون وزیر راه و شهرسازی :

پروژه ریلی قزوین به رشت در اوایل سال ۹۷ افتتاح می شود

پروژه ریلی قزوین به رشت در اوایل سال ۹۷ افتتاح می شود

گیلانیان : معاون وزیر راه و شهرسازی طی بازدیدی از پروژه های گیلان گفت: عملیات اجرایی پروژه ریلی قزوین به رشت درمراحل پایانی قرار داشته و انتظار می رود در ابتدای سال آتی به بهره برداری برسد.

خیرالله خادمی ظهر پنج شنبه در حاشیه بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان صومعه سرا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شاهد اجرای پروژه های بزرگ ریلی، بزرگراهی و آزادراهی در استان گیلان هستیم.

وی با بیان اینکه پروژه ریلی استان گیلان بزرگترین پروژه ریلی کشور محسوب می شود، افزود: پروژه قزوین به رشت کریدور شمال را به جنوب کشور متصل می کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اجرای مراحل انتهایی این پروژه، گفت: در بازدید از این پروژه عملیات اجرایی ساخت ابنیه بزرگ و تونل ها در مسیر در مراحل پایانی خود قرار داشته و انتظار می رود این پروژه در ابتدای سال آتی به بهره برداری برسد.

وی به بازدید از پروژه های دیگر استان همانند محور سراوان، فومن، صومعه سرا به سمت پونل و آستارا نیز اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به ترانزیتی و گردشگری بودن این محور و تردد بسیار در آن این محور باید چهارخطه باشد تا بتواند سرویس دهی مناسب به مسافران استان گیلان و بخشی از مسافران استان اردبیل را داشته باشد.

خادمی در ادامه با بیان اینکه طول این محور از سراوان تا آستارا ۲۰۰ کیلومتر است، تصریح کرد: ۱۱۰ کیلومتر از این محور چهارخطه و به صورت بزرگراهی زیر بار ترافیکی قرار دارد.

وی همچنین با اشاره به اجرای عملیات چهارخطه کردن ۴۰ کیلومتر دیگر از این محور، گفت: انتظار می رود این عملیات طی سه سال آینده تکمیل و بهره برداری شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه دستور اجرای اقدامات مطالعاتی ۵۰ کیلومتر باقیمانده به اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان طی این سفر داده شده است، افزود: بعداز پایان اقدامات مطالعات و تعیین پیمانکار این میزان باقیمانده نیز عملیات اجرایی آن آغاز می شود. / منبع : مهر

گفتنی است در کنار بیان آقای معاون وزیر بیان رییس سازمان برنامه و بودجه هم قابل تامل ات که برای پایان راه آهن رشت قزوین زمان مشخصی قابل تعیین کردن نیست ؟!

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

ستاره پرفروغ گيلاني ادبيات ايران

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

سالروز در گذشت جهان پهلوان نامجو بر شما تسلیت باد :

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

يكي ديگر از اعضاي تالار مشاهير گيلانيان را بيشتر بشناسيم :

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش

به یاد محرم هایی که حاجی آباد شاهد حضور حاجی بود :

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش