گیلانیان
دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ Monday, 25 January , 2021
آگوست 29, 2019 کد خبر : 74729 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

با حضور مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی:

پروژه نیروگاه ۲۵ مگاواتی کاسپین منطقه آزاد انزلی، افتتاح و بهره برداری شد

پروژه نیروگاه ۲۵ مگاواتی کاسپین منطقه آزاد انزلی، افتتاح و بهره برداری شد

گیلانیان : در ششمین روز از هفته دولت، با اعتباری معادل ۱۳۰۰ میلیارد ریال، پروژه نیروگاه ۲۵ مگاواتی کاسپین منطقه آزاد انزلی، افتتاح و بهره برداری شد.

آیین افتتاح و بهره برداری از نیروگاه ۲۵ مگاواتی کاسپین منطقه آزاد انزلی، با حضور استاندار گیلان، مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی برگزار شد.

«عظیم بلبل آبادی» مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان در خصوص این پروژه افتتاحی گفت: این نیروگاه که قابلیت تولید همزمان برق و حرارت را دارد توسط شرکت مولد برق کاسپین و با استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی در زمینی به مساحت ۵۰۰۰ متر مربع احداث شده است.

بلبل آبادی با بیان اینکه این دومین نیروگاه مقیاس کوچک مورد بهره برداری در استان گیلان است، گفت: هدف از احداث این نیروگاه، تامین برق مصرفی منطقه آزاد انزلی بوده و انرژی مازاد تولیدی نیروگاه نیز می تواند بخشی از بار ترانس های انتقال پست ۲۳۰ کیلوولت رشت شمالی را کاهش دهد.

مدیر عامل شرکت  برق منطقه ای گیلان در خصوص سازگاری این نیروگاه با محیط زیست گفت: نیروگاه مذکور در مقایسه با نیروگاههای بزرگ حرارتی، سازگاری بیشتری با محیط زیست داشته و علاوه بر بالاتر بودن راندمان الکتریکی، امکان استفاده از راندمان حرارتی نیروگاه برای تامین سیستم گرمایشی مورد نیاز منطقه آزاد انزلی، موجب افزایش راندمان تا بالای ۵۵% نیز خواهد شد.

«رضا مسرور» مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی در این آئین گفت: مشکلات زیر ساختی منطقه آزاد انزلی نسبت به سال های گذشته به مراتب کمتر شده است و بستر و زیرساخت های لازم برای سرمایه گذاری بخش های خصوصی فراهم شده است.

وی افزود: در راستای ایجاد زیرساخت، بندر کاسپین احداث شد، بندری که افتخار منطقه شمال ایران است. در بخش های گردشگری، صنعت، عمران روستایی و حوزه های دانشگاهی نیز کارهای خوبی از سوی منطقه آزاد انزلی انجام شده است.

«ارسلان زارع» استاندار گیلان نیز در این مراسم افتتاحیه گفت: ما باید در راستای اقتصاد مقاومتی، اقتصاد خود را بیش از پیش شکوفا کنیم و از سرمایه گذاران در راستای تولید و اقتصاد داخلی حمایت جدی و کامل را داشته باشیم تا سرمایه گذاران را تشویق به سرمایه گذاری کنیم.

«مرتضی بانک» مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی در این آئین گفت: علی رغم تمام محدودیت ها و چالش هایی که در کشور وجود دارد، حرکت ارزنده ای را در کشور در راستای تولید داخلی شاهد هستیم و تحولی عظیم در تولید داخلی و سرمایه گذاری داخلی ایجاد شده است. برای توسعه کشور و آبادانی کشورمان باید به تقویت تولید و اقتصاد کشور روی بیاوریم. برای این مهم باید امنیت و اعتماد سرمایه گذاران را جلب کنیم و از تمام قوا برای حمایت و تشویق آن ها استفاده شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

The comments are closed.

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

کشف ۹۱۴ هزار قلم کالای احتکار شده پزشکی و بهداشتی در گیلان

فرمانده نیروی انتظامی گیلان خبر داد :

کشف ۹۱۴ هزار قلم کالای احتکار شده پزشکی و بهداشتی در گیلان

دولت برخی ازقوانین مصوب مجلس را اجرا نمی کند

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس :

دولت برخی ازقوانین مصوب مجلس را اجرا نمی کند

سوء مدیریت عامل اصلی نابسامانی وضعیت بورس

نماینده لاهیجان و سیاهکل :

سوء مدیریت عامل اصلی نابسامانی وضعیت بورس