گیلانیان
جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸ Friday, 23 August , 2019
بهمن ۲۱, ۱۳۹۷ کد خبر : 71961 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

فرماندار رشت و مسئولان ستاد دهه فجر :

پروژه های عمرانی و زیربنایی شهرستان رشت افتتاح شد

پروژه های عمرانی و زیربنایی شهرستان رشت افتتاح شد

گیلانیان : در نهمین روز از گرامیداشت دهه مبارک فجر چندین پروژه عمرانی و زیربنایی شهرستان رشت با حضور سیدمیرشمس مومنی زاده فرماندار رشت و مسئولان ستاد دهه فجر این شهرستان افتتاح شد.

پل روستای پلکو بخش مرکزی شهرستان رشت، با اعتبار افزون بر یکصد و ۵۰ میلیون تومان و پل روستایی در روستای کماکل بخش مرکزی، با اعتباری بالغ بر ۵۷۰ میلیون تومان امروز (یکشنبه) در نهمین روز از دهه مبارک فجر با حضور میرشمس مومنی زاده، فرماندار شهرستان رشت، معاونان فرمانداری، بخشدار مرکزی و اعضای ستاد دهه فجر رشت به بهره برداری رسید.

خانه بهداشت روستای پلکو در بخش مرکزی، با اعتباری بالغ بر یکصد و ۶۰ میلیون تومان، آسفالت راه روستایی روستای کماکل در بخش مرکزی به طول ۲ هزار و ۲۰۰ متر و با اعتبار افزون بر ۴۵۰ میلیون تومان از دیگر پروژه های بهره برداری شده امروز است .

در گرامیداشت دهه مبارک فجر و چهامین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی پروژه های عمرانی، اقتصادی، فرهنگی و آموزشی مختلفی در شهرستان رشت افتتاح شد، پروژه تقویت برق بخش خشکبیجار با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در روستاهای شهرستان بخش خشکبیجار، آسفالت راه روستایی روستای جیرکویه به ولی آباد در خشکبیجار، خانه هلال روستای جورکویه خشکبیجار، مدیریت شعب پلیس راهور برای خدمات رسانی به بخش های تابعه شهرستان رشت و دبیرستان زنده یاد اقدامی در خشکبیجار از جمله این پروژه ها است.

آسفالت معابر روستای اسلام آباد بخش سنگر، حوزه بسیج خواهران روستای اسلام آباد سنگر، بهره برداری از آسفالت راه روستایی روستای قاضیان، سالن ورزشی الغدیر بخش سنگر، استخر شنای صالح پور در روستای رودبرده سنگر، مرکز جامع اهدای خون، مجتمع پذیرایی و رستوران در اشکیک خمام، ستاد راهبردی و مرکز حفظ مجازی قرآن کریم در رشت نیز دیگر پروژه های افتتاح شده دهه فجر امسال شهرستان رشت است.

مجتمع اقامتی و پذیرایی زره پوش در دافچای خمام، آسفالت راه روستایی روستای دواج بخش لشت نشاء، پروژه توسعه و تقویت شبکه برق روستای جوپشت بخش لشت نشاء، بیمارستان دامپزشکی دام کوچک گیلان و افتتاح پست ۲۰ / ۶۳ ولتی میرزاکوچک رشت از دیگر پروژه های افتتاح شده شهرستان رشت طی چند روز گذشته است.

در دهه فجر امسال، ۳۳۶ پروژه با ۵۰۸ میلیارد تومان اعتبار در خشکبیجار، خمام، لشت نشاء ، کوچصفهان، سنگر، بخش مرکزی و رشت به بهره برداری رسید، این پروژه ها در بخش های نوسازی مدارس، انرژی، برق منطقه ای و توزیع برق، تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، حمل و نقل جاده ای، راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت، عمران شهری، آب و فاضلاب شهری و روستایی، ورزش و جوانان، جهاد کشاورزی، شیلات و … افتتاح و بهره بردای شد.

شهرستان رشت با شش بخش ، ۲۹۳ روستا و ۱۸ دهستان، دارای ۹۳۰ هزار نفر جمعیت است که ۶۰درصد آنها شهری و ۴۰ درصد روستایی هستند. / منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz