گیلانیان
دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ Monday, 30 January , 2023
ژانویه 31, 2013 کد خبر : 16843 خبر ها

پر تراکم‌ترین جنگل‌های کشور در گیلان قرار دارد

گیلانیان : مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان از وجود پر تراکم ترین جنگل های کشور در استان خبر داد و بر لزوم صیانت از این عرصه های بی بدیل الهی تاکید کرد.

رحمت الله رحمانی گفت : گیلان با داشتن ۵۶۵ هزار هکتار عرصه جنگلی با قدمت بسیار و بجا مانده از دوران سوم زمین شناسی یکی از مهمترین و پر تراکم ترین جنگلهای کشور را دارد.

وی اظهارداشت: متاسفانه در برخی از موارد غفلت و بی توجهی به هشدارهای صادره از سوی منابع طبیعی و آبخیز داری موجب ایجاد حریق و آتش سوزی در سطح این جنگل ها شده و خسارت جبران ناپذیری را به همراه داشته است.

مدیرکل منابع طبیعی گیلان گفت: در تمامی حوادث غیر مترقبه به خصوص حریق های واقع شده در عرصه های جنگلی مردم و ساکنان حاشیه جنگل همواره نقش مشارکتی بسیار خوبی را ایفاء کرده اند و باید با آموزش دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاهای واقع در این مناطق توانمندی آنان را ارتقا و از حضور مردم استفاده بیشتری برد.

وی افزود: در حال حاضر چهار پایگاه اطفای حریق برای استان در نظر گرفته شده است که عملیات اجرایی آن آغاز و سایت پایگاه منطقه لاکان رشت از پیشرفت فیزیکی بهتری برخوردار بوده و در آینده نزدیک مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

رحمانی بیان داشت: با طرح ستاد مدیریت بحران استانداری گیلان در آینده ای نه چندان طولانی امکان پایش مناطق جنگلی استان از طریق سیستم ماهواره ای فراهم می شود.

منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی