گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
ژوئن 10, 2013 کد خبر : 19281 خبر ها

مدیرکل حفاظت زیست گیلان خبر داد:

پسآب ها و پسماندها معضلات زیست محیطی گیلان

پسآب ها و پسماندها معضلات زیست محیطی گیلان

گیلانیان : مدیرکل حفاظت زیست گیلان گفت: پسآب‌ها و پسماندها مهمترین معضلات زیست محیطی استان به شمار می‌روند.

امیر عبدوس امروز در جمع خبرنگاران استان با تبریک هفته محیط زیست گفت: محیط زیست مربوط به یک سازمان و یا یک هفته نیست بلکه یک دغدغه عمومی است و در همه بخش‌های اجتماع تاثیرگذار است.

وی اضافه کرد: گیلان با مساحتی به طول ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار و بیش از ۲ میلیون نفر جمعیت از متراکم‌ترین استان‌های کشور محسوب می‌شود و محدودیت زمین از چالش‌های زیست محیطی این استان است.

وی با بیان اینکه پسآب‌ها و پسماندها از مهمترین معضلات زیست محیطی گیلان محسوب می‌شوند، خاطرنشان کرد: علاوه بر جمعیت زیاد این استان نسبت به مساحت آن، گیلان یکی از استانهای پر گردشگر کشور است و این امر حجم زباله را در استان دوچندان می‌کند.

وی از مردم و مسافرین خواست نسبت به مدیریت زباله‌های خود در طبیعت حساس باشند و آنها را هرگز در طبیعت زیبای استان رها نکنند.

امیر عبدوس در خصوص عدم وجود سطل زباله در طبیعت استان اظهار کرد: باید این فرهنگ را در بین مردم نهادینه کنیم که زباله‌های خود را همراه خود از طبیعت خارج کنند، زیرا امکان نصب سطل زباله در همه طبیعت ایران امکان‌پذیر نیست و لزومی هم ندارد بلکه باید زباله را در جای مناسب برسانیم و اجرای این امر وظیفه تک تک افراد جامعه است.

وی خاطرنشان کرد: خبرنگاران می‌توانند در نهادینه کردن این فرهنگ بسیار موثر باشند و انتظار می‌رود بیش از این در این خصوص اطلاع‌رسانی کنند.

مدیرکل حفاظت زیست گیلان در خصوص اقدامات این اداره‌کل در سال گذشته به منظور حفاظت از محیط زیست گیلان با اشاره به پایش بیش از ۱۴۲۸ مورد واحدهای صنعتی اظهار کرد: پس از بررسی و پایش از این واحدها به ۴۷۰ واحد صنعتی اخطار داده شد و ۳۷ مورد از این واحدها به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی افزود: سال گذشته ۲۱ واحد آلاینده صنعتی در استان پلمپ شد.

وی با بیان اینکه از ۱۶شهرک صنعتی گیلان ۷ شهر صنعتی دارای سیستم تصفیه فاضلاب هستند، تصریح کرد: لازم است برای راه‌اندازی سیستم فاضلاب در بقیه شهرک‌های صنعتی اقدامات سریعتری انجام شود. / منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی