گیلانیان
یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ Sunday, 5 February , 2023
جولای 4, 2013 کد خبر : 20059 دسته‌بندی نشده

پشت پرده ابطال انتخابات شورای شهر رشت

پشت پرده ابطال انتخابات شورای شهر رشت

اختصاصی گیلانیان : بعد از انتخابات شورای شهر رشت زمزم قوی ای در جریان است که انتخابات باطل شده، انتخابات ، تأیید نشده ، یکی دو نفر از منتخبین حذف خواهند شد و بسیاری از اما و اگرهای دیگر.

همه مسئولان استان به ویژه مدعیان ابطال انتخابات با توجه به سابقه اجرائی به خوبی می دانند اگر انتخابات شورای شهر رشت با همه تخلفات باطل شود علاوه بر آسیب های مادی و معنوی و تبلیغاتی وارده به نظام ، دیگر هیچ انتخابات با ثباتی در این شهر برگزار نخواهد شد و همه انتخایات متزلزل و قابل ابطال خواهد شد ، زیرا این حق برای افراد ذینفع ایجاد خواهد شد که با هر دلیل و مدرک محکمه پسند و واهی می توان هر انتخاباتی را باطل کرد از این جهت دیگر در این مورد سنگ روی سنگ بند نخواهد شد و سرنوشت هیچ انتخاباتی اطمینان بخش و پایدار نخواهد بود .

امام چرا اینقدر حضرات در تلاش ابطال انتخابات شورای شهر رشت و یا حذف بعضی از منتخبین شورا و جایگزین علی البدل ها و یا تزریق مهره جدید به بدنه شوراهستند ؟

بحث های محافل اهل نظر حاکی از آن است که مطلقا بحث صحت و سقم انتخابات مطرح نیست بلکه دست هائی در کار است تا با حذف بعضی از منتخبین و تحمیل اعضای تیم همفکر به شورای کلانشهر رشت بتوانند اکثریت شورا را حائز شوند تا در انجام مقاصد از جمله تعیین شهردار مورد نظر که از همین حالا زیر سر گذاشته اند و عنقریب نیز بازنشسته خواهد شد مشکلی نداشته باشند .

اگر چه با توجه به اوضاع و احوال گذشته شهرداران پیشین مثل بعضی از اعضای شورای شهر عاقبت به خیر نشدند و معلوم نیست شهردار قبلی هم عاقبت بخیر شده باشد بنابراین بحث تعیین شهردار نباید باعث تغییر ترکیب شورا شود که اگر این نظر صورت عملی پیدا کند همین اندک اعتمادی که شهروندان به شهر و شورای شهر و شهرداری دارند از بین خواهد رفت .

امیدواریم که مباحث مطروحه در محافل خواص در حد شایعه که این روزها از بازار داغی برخوردار است باقی بماند و تمام تلاش ها برای بسم الله و بالله و فی رسول الله باشد و خدا همه ما را عاقبت به خیر گرداناد.

اخبار مرتبط

نظرات

 • خیلی برایتان متاسفم. مطمئنا شما هم مهره ای دارید که در جرگه ی خریداران آرای مردم است. به سوی خدا برگردید

 • همه ی ما میدانیم که ابطال انتخابات به سود مردم نیست ولی ای کاش آنهایی که تخلف کردند و احتمالا معرف حضور هستند هم ذره ای به نفع مردم فکر میکردند. اگر بعضی از این به قول شما منتخبین بویی از اسلام برده بودند تکیه بر صندلی شورا نمیزدند و حقوق حرام بر سفره ی خانواده نمیبردند تا فرزندانشان مثال خودشان بار نیایند. مردم همه چیز را دیدند و نیازی هم به پنهان کاری امثال شما نیست…

 • آقا یا خانم محترم.لطفا دقت کنید.ثقم نه.سقم.

 • آقای ابراهیم !
  از دقت نظر و تذکر جنابعالی سپاسگزاریم

 • میخواستم به آقای ابراهیم بگم که کلمه سقم درست است نه ثقم و نویسنده کلمه رو درست نوشته است.سقم به معنای بیماری ودر مقابل صحت می آید و از ترکیب صحت و سقم در اصطلاح برای درستی ونادرستی چیزی استفاده می شود و بهتر است که آقای ابراهیم برای صحت وسقم حرفهای بنده فرهنگ عمید رو مطالعه ای بفرمایند.از نویسنده هم برای نوشتن این مطالب تشکر می کنم.

 • با سلام
  متنی که نوشته شده اصلا قابل درک نیست که چطور استدلال شده
  ۱- وقتی تخلف صورت گرفته، آیا باید اغماض کرد؟ آن وقت قانون و حق مردم جایگاهش چه میشود؟
  ۲- اتفاقا اگر مردم ببینن که به رای آنها احترام گذاشته میشود بیشتر از گذشته به انتخابات اعتماد میکنند

 • ابطال حق مردم است

 • بهرحال همیشه عده ای از نتیجه انتخابات دلگیر وبه آن معترض اند. کاش کسی دلش برای در و دیوار این شهر میسوخت! وقتی بعداز۱۰روز به رشت برگشتم چهره وحشتناک اسامی وتبلیغات وحشیگرانه شان دلم را شکست وآزرد!به نظرم کاندیدا ها و منتخبینی که بر عملکرد هواداران و تیم تبلیغاتی شان نظارت ندارند وستاد ها و حامیانشان (چنانچه بر فرض محال از کاندیدای منتخب روش های تبلیغات را آموخته وتذکر شنیده باشند!)را چنین افراد بی رحم و … تشکیل میدهند در هر صورت لیاقت این مسئولیت را ندارند ودر عملکرد خود و هوادارانشان باید تامل کرد!به هرحال اعلام کردند که از اولین وظایف و حقوق شهروندی بویی نبرده اند! خدا هدایتشان کند حالا به چه روشی رای آورده اند حدس زدنش دور از ذهن نیست!

 • ابطال انتخابات خواست تمامی مردم رشت است

 • محاکمه اختلاس گران سه هزار میلیاردی هم آبروی گیلانیان را میبرد پس بهتر است آنها هم محاکمه نشوند
  انشاالله همه مردم ما دزد شوند . کسی به کسی نیست
  حیثیت ما برود بهتراست یا …. آرا مردم در حکم ناموس ایشان است

 • با سلام و تشکر خدمت مدیر مسئول محترم و تقدیر از این که بالاخره کسی جرات پیدا کرد این مطلب را بیان کند، واقعیت این است که در همه دوره ها و انتخابات از این دست تخلفات بوده و بیشتر هم بوده ولی چون منتسبین دوستان رای می اوردند(بخوانید رای برایشان می اوردند) هیچ اعتراضی به جایی نمیرسید که خودم شاهد بودم الان چون کاندیدها زیاد بودند و کار از دستشان در رفت امدند جو روانی ایجاد کردند تا بتوانند منتخبین را به نفع خود تغییر دهندوگرنه اگر بنا بر ابطال باشد باید همه انتخابات رشت باطل شود و اگر مسئولین اجرایی همین ها باشند باید فاتحه بقیه انتخابات را خواند.دوستان محترم هیئت نظارت که داعیه امام و انقلاب دارید و به نام ایشان هر کاری می کنید کمی خدا را در نظر داشته باشید و برای خدا کار کنیدو مردم هم باید زیرک باشند و متوجه مسایل پشت پرده باشند.مگر در دوره های قبل تخلفات از این دست کم بود که امروز یادتان امده است و با آقایان الف و ک و …که خود را نماد تمام ارزشها می دانند و معیار همه چیز هم صدا می شوید تا به اهدافشان برسند.خدایا خودت این شهر رانجات بده!…

 • انهایی که از ابطال انتخابات می ترسند همانهایی هستند که از عاقبت انسان بی
  خبرند.

 • جای تاسفه که بزرگان جریان موسوم به اصولگرایان که اکثرا از وابستگان به نهاد خاص هستند از درک پیام مردم عاجزند مردم پیام اخطار اول را به انها در انتخابات پرحرف و حدیث دوره نهم نمایندگی جلس شورای اسلامی دادند و البته پیام دردناک و محکمی بود!!این حضرات اقایان اصولگرا برای کل استان نامزد های متعدد معرفی کرده بودند ولی بغیر از یکی دو نفر هیچکدام رای نیاوردند! رد صلاحیت های گسترده و اصرار حضرات به ردصلاحیت رقبا بجای رقابت سالم مردم را به انها بدبین کرده در انتخابات شورای شهر اخیر رشت هم اصولگرایان پس از صرف ده ها جلسه که با پادرمیانی سرانشان و یک نهاد خاص صورت پذیرفت در نهایت بغیر از دونفر از اعضای لیست های متعدد اصولگرایی که رای اوردنشان بیشتر بخاطر صرف هزینه های کلان و … بود نه قرار داشتن شان در لیست های خاص! موفقیتی حاصل نکردند از سویی اقایان ریاست جمهوری را از دست داده اند و این بیشتر نگرانشان کرده و به شورای شهر نه به چشم تخصصی بلکه به چشم حیاط خلوتی برای نگه داری و سازماندهی نیروها برای انتخابات بعدی نگاه میکنند ترکیب فعلی اعضای شورای شهر رشت بیش از همه دوره ها افراد متخصص داره و خدا راشکر بیشترشان هم مستقل هستند و وامدار کسی نیستند شهردار شهر پرمشکلی مانند رشت باید متخصص باشد نه یک فرد بازنشسته نظامی با تحصیلات غیر مرتبط و بدون تخصص!

 • اقا یا خانم محترم مطمنا ابطال چنین انتخابات پرتخلفی که بر هیچکسی پوشیده نیست خیلی گواراتر و پذیرش ان برای مردم فرهیخته رشت اسان تراست تا چند صباح دیگه اموال میلیاردی مردم را در کیسه شخصی این افراد پیداکنند!!!!!!ابطال چنین ننگی نشانگر شجاعت و روحیه مبارزه و مقاومت در قبال جادوی فسادی است که شهر رشت را در بر گرفته است…

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی