گیلانیان
دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ Monday, 26 September , 2022
مارس 24, 2014 کد خبر : 25850 خبر ها

پلیس گیلان اقدامات و تدابیر امنیتی را در ایام نوروز تشدید کرده است

پلیس گیلان اقدامات و تدابیر امنیتی را در ایام نوروز تشدید کرده است

گیلانیان :  رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان گیلان از تشدید تدابیر امنیتی ناجا در ایام نوروز برای مقابله با سرقت خبر داد.

سرهنگ ˈ فرهاد فلاح کریمیˈ با اشاره به اینکه طرح مبارزه با سرقت توسط پلیس آگاهی و معاونت پیشگیری در استان اجرا شده، افزود: در راستای اجرای این طرح، شمار نیروی انسانی از سوی ستاد فرماندهی ناجا از طریق پایگاه های آموزشی و ستادی برای کمک به نیروی انتظامی استان افزایش یافته است.

وی اظهار کرد: در این ایام با وجود تعطیلات نوروزی، تمامی نیروها در آماده باش هستند و در حال حاضر از ۷۵ درصد توان نیروی انتظامی استان برای مقابله با تخلفات به ویژه سارقان بهره گرفته شده است.

رییس پلیس آگاهی گیلان تصریح کرد: در همین راستا و برای حفظ امنیت شهروندان، در تمامی پارک ها و تفرجگاه های استان کانکس های پلیس استقرار یافته است.

سرهنگ فلاح کریمی گشت های خودرویی، موتوری و پیاده نیروی انتظامی در استان را از دیگر اقدامات پلیس آگاهی و معاونت پیشگیری نیروی انتظامی استان در راستای مبارزه با سرقت عنوان کرد.

وی اضافه کرد: این اقدامات ناجا موجب شده از ۲۷ اسفندماه تاکنون سرقت در استان ۴۰ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یابد.

وی با بیان اینکه بر اساس شواهد سرقت از منازل و خودرو از فراوانی بیشتری نسبت به سایر سرقت ها برخوردار است، افزود: شهروندان باید برای امنیت اثاثیه و لوازم منزلشان ، در هنگام ترک محل سکونت خود، آن را به همسایه ای مطمئن بسپارند.

رییس پلیس آگاهی گیلان همچنین توصیه کرد: هموطنانی که از چادر مسافرتی برای استراحت استفاده می کنند، از گذاشتن لوازم شان در این چادرها خودداری کنند.

وی احساس ناامنی حتی یک شهروند در جامعه را برای پلیس بااهمیت خواند و خاطرنشان کرد: از این رو، پلیس تمام توان خود را برای ارتقاء احساس امنیت و حفظ امنیت تمامی شهروندان بکار می گیرد.

طرح نوروزی پلیس گیلان از ۲۶ اسفندماه آغاز شده و ۶۰۰ واحد گشتی در حوزه انتظامی و ۴۵۰ واحد گشتی در راهنمایی و رانندگی و پلیس راه در این طرح مشارکت دارند.

۵۸ کانکس پلیس نیز در تفرجگاه ها، پارک ها و دیگر نقاط حساس برای راهنمایی، هدایت و تامین امنیت عمومی استقرار یافته اند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی