گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
اکتبر 25, 2012 کد خبر : 13998 خبر ها

با قدرداني استاندارگيلان از نفرات برتر در رشت

پنجمین جشنواره ملی علم و فناوری فکر برتر به پایان رسید

پنجمین جشنواره ملی علم و فناوری فکر برتر به پایان رسید

گیلانیان : پنجمین جشنواره ملی علم و فناوری فکر برتر با قدردانی استاندارگیلان از نفرات برتر در رشت به کار خود پایان داد .
کیهان هاشم نیا استاندار گیلان در آیین پایانی این جشنواره با تأکید برخود کفایی در تولید علم و دانش گفت : در پیش از انقلاب بجای این هدف والا فقط به دنبال استفاده از محصول فکر و دانش استعمارگران بودیم ، اما امروز خوشبختانه به جایی رسیده ایم که در همین جشنواره دانش آموزان زیر ۱۴ سال ما به تولید ایده ، فکر و فناوری می پردازند .
وی با بیان اینکه استعمارگران در دوران پهلوی از دانش و علوم برای استثمار کشورمان استفاده می کردند افزود : تبلور شعار ” مامی توانیم ” امام راحل(ره) در ملت ما سبب شد تا کشورمان به پیشرفت های عظیم علمی دست یابد و انحصار دانش های نوین را بشکند .
استاندار گیلان خاطرنشان کرد : هم اکنون به مدد انقلاب اسلامی بجای شعار هر ایرانی یک پیکان ، باور ناشی از شعار ما می توانیم سراسر کشور را فراگرفته است .
نماینده عالی دولت در گیلان در بخش دیگری از سخنانش با تشریح فرآیند ایده به پدیده باتوجه به شرایط میدانی و روانی جامعه اظهار داشت : باید با بهره گیری از پارک های علم و فناوری و دانشگاهها ایده ها و پدیده های علمی را در مسیر تجاری سازی حرکت دهیم .
کیهان هاشم نیا با بیان اینکه ایده ثروت است و در آن فرآیند باید کسانی باشند که این ایده ها را تبدیل به ثروت کنند ، تأکید کرد : می بایست برای کسانی که اهل ایده و فکر هستند ، شرایط و تسهیلاتی را فراهم نماییم که به ایده پردازی و تجاری سازی بپردارند.
وی خاطر نشان کرد : اهل فکر را در مسیر پر پیچ وخم تبدیل تجاری سازی ایده ها اسیر نکنیم .
استاندار گیلان با تأکید برراه اندازی بورس ایده برای حل این مشکل اظهار داشت : راه اندازی این بورس موجب می شود تا هرکسی ایده ای در هرکجای ایران و جهان داشته باشد در یک جای مشخص عرضه کند .
نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه پارک های علم و فناوری براساس قانون از برخی مزایای مناطق آزاد پیروی می کنند ادامه داد : علاو ه برپارک های علم و فناوری ، دانشگاه ههای ما هم می توانند از این شرایط استفاده کنند که البته ، تحقق این امر نیازمند قانون گذاری مناسب توسط مجلس شورای اسلامی است .
هاشم نیا همچنین به فرارسیدن روز عرفه و عید سعید قربان اشاره کرد و افزود: هرانسانی در درون خود اسماعیلی دارد وهرگاه توانستیم برای خدا اسماعیل خود را قربانی کنیم ، کار ابراهیمی کرده ایم .
وی تاکید کرد : روز عرفه روز شناخت خود است روزی که چند لحظه ای به این موضوع فکر کنیم که آیا در مسیر توحید ، عدالت وحقیقت حرکت می کنیم .
رئیس پارک علم و فناوری گیلان نیز در این مراسم از راه اندازی مرکز رشد واحدهای فناوری کشاورزی و منابع طبیعی در استان خبرداد و گفت : سرمایه های اصلی ما ، نیروهای متفکر و اندیشمند هستند که با ارائه تسهیلات و برنامه ریزی مناسب در کشور از این سرمایه ها استفاده بهینه کنیم .
دکتر متقی طلب افزود : پنجمین جشنواره ملی علم وفناوری فکر برتر با حضور ۲۱۹ نفر در بخش مسابقه و ۱۳۴ نفر در بخش نمایشگاهی از ۱۷ استان کشور از اول تا چهارم آبان ماه امسال در دانشگاه آزاد واحد رشت برگزار شد .
در پایان این همایش استاندار گیلان ضمن تجلیل ازنفرات برگزیده این جشنواره ، از تمبر یاد بود دهمین سالگرد تأسیس پارک علم و فناوری گیلان رونمایی کرد .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی