گیلانیان
دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ Monday, 26 September , 2022
سپتامبر 24, 2014 کد خبر : 29992 خبر ها

رییس سازمان نوسازی:

پنج هزار و۴۰۰پروژه نیمه تمام آموزشی در کشور وجود دارد

پنج هزار و۴۰۰پروژه نیمه تمام آموزشی در کشور وجود دارد

گیلانیان : معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گفت: پنج هزار و ۴۰۰ پروژه نیمه تمام آموزشی در کشور وجود دارد.

مرتضی رییسی در حاشیه نواخته شدن زنگ مهر و مقاومت در دبیرستان شاهد حضرت فاطمه زهرا (س) افزود: از این تعداد پروژه های نیمه تمام چهار و ۲۰۰ پروژه دولتی و بقیه خیرین و مردمی است.

وی با بیان این که اتمام پروژه های نیمه تمام در اولویت است ، اظهار کرد : تا زمانی که پروژه نیمه تمام در دست است از شروع پروژه های جدید مگر در زمان ضروری ، خودداری می شود.

وی خاطر نشان کرد : در شش ماه ابتدای سال جاری ، ۹۵۰ مدرسه جدید با پنج هزار و ۷۰۰ کلاس درس با زیربنای ۷۵۰ هزار مترمربع با بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات ملی ، استانی و کمک های خیرین در کشور به بهره برداری رسیده است .

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور بیان کرد : حداقل یکصد و ۶۰ هزار دانش آموز از این فضاهای جدید در سال تحصیلی جدید بهره مند می شوند.

وی تصریح کرد : در زمان حاضر به ازای هر دانش آموز در مدارس دولتی ، ۹ / ۴ مترمربع فضای آموزشی داریم در حالیکه استاندارد به طور متوسط ۲ / ۵ مترمربع به ازای هر دانش آموز است.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس اطلاعات موجود در زمان حاضر ، ۹۵ هزار فضاهای آموزشی مدرسه مستقل در کشور وجود دارد که ۵۲۰ هزار کلاس درس را شامل می شود.

رییس سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس کشور بیان داشت : ۵۳ میلیون مترمربع فضای آموزشی در کشور وجود دارد.

زنگ مهر و مقاومت روز سه شنبه به مناسبت آغاز بازگشایی مدارس همزمان با سراسر کشور در استان گیلان نواخته شد.

استان گیلان بیش از پنج هزار واحد آموزشی دارد که برای سال تحصیلی جاری بیش از ۳۶۰ هزار دانش آموز راهی مدرسه شدند./منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی