گيلانيان - .وبگاه حاميان پيشرفت و توسعه گيلان
ما نگوئیم بد و میل به ناحق نکنیم    جامه کس سیه و دلق خود ازرق نکنیم
امروز سه شنبه,۲۶ام دی ۱۳۹۶ - آخرین بروزرسانی سه شنبه,۲۶ام دی ۱۳۹۶

پهلوگیری چهارمین کشتی حامل گندم روسیه در بندر آستارا

گیلانیان : مدیر اجرایی مجری طرح توسعه بندر آستارا گفت : چهارمین کشتی حامل گندم روسیه ، جهت تخلیه بار در منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا پهلو گرفت.

«علیرضا چشم جهان» در جریان بازدید خبرنگاران و اصحاب قلم و رسانه از منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا ، اظهار کرد: بندر آستارا با ظرفیت ۲٫۵ تن برای تخلیه و بارگیری انواع کالا و غلات طراحی شده است.

وی با بیان اینکه این بندر باید در حاشیه دریای خزر بتواند پاسخگوی نیازمندی های وارداتی کشور و ترانزیتی کشورهای حوزه خزر و قفقاز باشد ، ادامه داد : بررسی موقعیت بندر آستارا مبین آن می باشد که تأسیسات ایجاد شده توانایی عبور یک تا یک و نیم میلیون تن غلات و یک میلیون تن کالاهای متفرقه در سال را دارد.

چشم جهان در بخش دیگر سخنان خود حمل و نقل را موتور محرک اقتصاد و تجارت کشور دانست ، افزود : بندر آستارا در یک موقعیت مهم استراتژیک قرار دارد و توجه به مسأله حمل و نقل ، به خصوص حمل و نقل حوزه دریا می تواند کمک شایانی به توسعه این منطقه ، گیلان و حتی سایر استان های کشور داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه کشورهای بسیاری می توانند از طریق این بندر تغذیه شوند ، به پهلوگیری چهارمین کشتی حامل گندم روسیه در منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا اشاره کرد و گفت : ترمینال اختصاصی غلات این بندر در حال طراحی و ساخت است و ظرف ۲۴ ماه آینده شاهد تکمیل اسکله های این بندر خواهیم بود.

مدیر اجرایی مجری طرح توسعه بندر آستارا توضیح داد : در حال حاضر حدود ۲۰۵ متر اسکله در این بندر وجود دارد و ۷۵ متر اسکله به طول اسکله های موجود اضافه خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد : دو دستگاه مکنده غلات که هر کدام از آنها ۳۰۰ تن در ساعت ظرفیت دارند ، در این ترمینال بکار گرفته خواهند شد و سیلوهایی با ظرفیت دپوی ۳۰ هزار تن غلات نیز در این منطقه احداث می شود.

وی یادآور شد : دو باب انبار هر کدام با وسعت ۳ هزار متر مربع در این بندر احداث شده است که برای کاربری های نگهدای و توزیع غلات استفاده می شود.

علیرضا چشم جهان در بخش پایانی سخنان خود ، میزان سرمایه گذاری در حوزه غلات را ۶۰۰ میلیارد ریال و در حوزه بندر را یک هزار میلیارد ریال برشمرد و اضافه کرد : در راستای تکمیل پروژه این بندر ، باید بتوانیم ظرفیت موجود را به ۲٫۵ میلیون تن افزایش دهیم./ منبع : ایسنا


کانال تلگرام گیلانیان
نظرات

نظری ثبت نشده است شما می توانید اولین نفر باشید

از انتشار نظرات توهین آمیز و خلاف ارزش های دینی و عرفی معذوریم
کلمات مشاهده شده در عکس را در کادر زیر آن وارد نمائید

 

*


پایگاه گیلانیان طبق مجوز صادره از سوی هیات نظارت بر مطبوعات و طبق قانون مطبوعات فعالیت می نماید

کلیه حقوق این پایگاه برای صاحبان آن محفوظ می باشد استفاده از مطالب گیلانیان با ذکر منبع بلامانع است.


رفتن به نوارابزار