گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
می 6, 2016 کد خبر : 48531 خبر ها

رقابتهای گزینشی المپیك - تركیه؛

پیروزی قاطعانه سوریان در گام نخست

پیروزی قاطعانه سوریان در گام نخست

گیلانیان : نماینده وزن ۵۹ کیلوگرم کشتی فرنگی ایران، کار خود را با پیروزی در رقابتهای گزینشی ترکیه آغاز کرد.

آخرین مرحله رقابتهای کشتی گزینشی المپیک، از امروز (جمعه) در شهر استانبول ترکیه آغاز شد که طی آن حمید سوریان تنها نماینده ایران در نخستین دیدار خود قاطعانه موفق به شکست حریفی از کرواسی شد.

بر این اساس سوریان بعد از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف «ایوان لیزاتوویچ» از کرواسی رفت و توانست در همان یک دقیقه ابتدایی کشتی با نتیجه ۹ بر صفر حریف را ضربه فنی کند. سوریان با این پیروزی باید در دور سوم به مصاف «اریک ویسز» از آلمان برود. سوریان در صورت پیروزی برابر این حریف، به مرحله نیمه نهایی صعود می‌کند و برای مشخص شدن حریفش در این مرحله،‌ باید منتظر نتیجه دیدار کشتی‌گیران رژیم اشغالگر قدس و اوکراین باشد.

از اتفاقات جالب این مسابقات شکست رومن آمویان دارنده مدال نقره جهان و برنز المپیک مقابل رحمان بلیچی از ترکیه بود. همچنین آنگلوف بلغارستانی دارنده مدال طلای جهان نیز که در مسابقات گزینشی مغولستان سوریان را شکست داده بود برابر حریف سوئدی شکست خورد و فرصت حضور در المپیک را از دست داد. پیتر مودوس دیگر فرنگی‌کار سرشناس وزن ۵۹ کیلوگرم نیز برابر تیکه از آمریکا باخت تا مجارستان نیز سهمیه این وزن در المپیک را نداشته باشد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد