گیلانیان
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ Saturday, 26 September , 2020
ژانویه 17, 2020 کد خبر : 76824 دسته‌بندی نشده

بازتاب نماز جمعه امروز تهران در رسانه‌های جهان؛

پیام مهمی برای جهان مخابره شد/ «ترور بزدلانه» مایه روسیاهی آمریکا

پیام مهمی برای جهان مخابره شد/ «ترور بزدلانه» مایه روسیاهی آمریکا

گیلانیان به گزارش آنا : بسیاری از رسانه‌های جهان به بررسی و بازتاب برگزاری نماز جمعه امروز تهران به امامت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران پرداخته‌اند.

بسیاری از رسانه‌های جهان به بررسی و بازتاب برگزاری نماز جمعه امروز تهران به امامت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران پرداخته‌اند.

یورونیوز

رهبر ایران که برای نخستین بار پس از هشت سال در نماز جمعه تهران حضور پیدا کرده بود تأکید کرد که «ترور بزدلانه» (سردار) قاسم سلیمانی مایه روسیاهی آمریکا شد.

آیت‌الله خامنه‌ای حمله موشکی سپاه به پایگاه‌های آمریکا در عراق را ضربه به هیبت ابرقدرتی آمریکا توصیف و تأکید کرد که این پاسخ قدرتمندانه،‌ حیثیتی و جبران‌ناپذیر بود.

بی‌بی‌سی فارسی

بی‌بی‌سی فارسی ضمن گزارش لحظه به لحظه خطبه‌های نماز جمعه این هفته به امامت رهبر معظم انقلاب  نوشت: آیت‌الله خامنه‌ای بخشی از خطبه دوم خود را به زبان عربی برای مردم جهان عرب خواند

شبکه انگلیسی بی‌بی‌سی هم به نقل از کارشناسان گزارش داد زمانی که نماز جمعه به امامت رهبر معظم ایران برگزار می‌شود، قرار است پیام مهمی در آن داده شود.

اسپوتنیک

خبرگزاری اسپوتنیک روسیه نیز به سخنان رهبر معظم انقلاب درباره حمله موشکی ایران به پایگاه نظامیان آمریکایی در عراق پرداخت.

اسپوتنیک در این ارتباط گفت که رهبر ایران روز حمله موشکی ایران به پایگاه نظامیان آمریکایی را روز خدا (یوم‌الله) توصیف کرد.

خبرگزاری اسپوتنیک همچنین در گزارش خود به شعار نمازگزاران علیه آمریکا و شعار «مرگ بر آمریکا» توجه کرده است که در جریان سخنرانی رهبر معظم انقلاب تکرار می‌شد.

شبکه العربیه

سایت شبکه العربیه بدون توجه به حضور گسترده مردم در نماز جمعه امروز تهران تنها به انتشار دو جمله از سخنرانی رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه امروز پرداخت.

سایت شبکه العربیه با انتشار جمله رهبری در خصوص اینکه حمله موشکی به پایگاه‌های آمریکا، ضربه‌ای به جایگاه این کشور به شمار می‌آید و آمریکا بزدلانه، سردار سلیمانی را هدف قرار داد یک سابقه خبری مغرضانه منتشر کرد.

آسوشیتدپرس

خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس خبر برگزاری نماز جمعه امروز تهران به امامت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را اعلام کرد و نوشت این امر در زمانی بحرانی انجام می‌شود.

گلوب‌اند‌میل

این روزنامه کانادایی با ادعای اینکه اکنون وضعیت بحرانی است، نوشت رهبر معظم ایران برای اولین بار از سال ۲۰۱۲، امامت نماز جمعه را بر عهده خواهد داشت.

این روزنامه همچنین نوشت: تنش‌ها بین ایران و آمریکا از سال ۲۰۱۵ و بعد از خروج دونالد ترامپ از توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهانی افزایش پیدا کرده است.

خبرگزاری شهاب

خبرگزاری فلسطینی شهاب اعلام کرد آیت‌الله خامنه‌ای برای اولین بار بعد از ۸ سال نماز جمعه تهران را امامت می‌کند.

خبرگزاری فرانسه

این رسانه اروپایی با بیان اینکه آیت‌الله خامنه‌ای آخرین بار در سال ۲۰۱۲ (۱۳۹۰) نماز جمعه را امامت کرد، نوشت: «آن زمان، بحران مسئله هسته‌ای ایران مطرح بود. حضور امروز جمعه ایشان هم در برهه پرالتهابی است که ایران بعد از ترور ژنرال ارشد خود “قاسم سلیمانی ” به دست آمریکایی‌ها و موشک‌باران اهداف نظامی آمریکا در عراق گذارند».

شبکه تلویزیونی الاتجاه

این شبکه در گزارشی همراه با تصاویر به نقل از خبرنگار خود، از حضور گسترده مردم تهران در مصلای امام خمینی (ره) برای شرکت در نماز جمعه به امامت رهبر معظم انقلاب خبر داد.

الاتجاه در حال پخش تصاویر زنده از حضور گسترده مردم تهران و وارد شدن آنان از ورودی‌های مختلف مصلا امام خمینی (ره) است. الاتجاه شماری از جوانان تهرانی را نشان داد که پرچم‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی را به آتش می‌کشند.

شبکه فرانس ۲۴

خبرنگار این شبکه در تهران در ارتباط زنده تصویری هم‌زمان با حضور باشکوه مردم در مصلا تهران، گفت: آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم ایران امامت نماز جمعه تهران را بر عهده خواهد داشت.

او حضور مردم را پرشمار توصیف کرد.

وبگاه شبکه بلومبرگ

وبگاه شبکه «بلومبرگ» در خبری به انعکاس خطبه‌های حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی ایران در نماز جمعه امروز تهران پرداخته و نوشت او «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا را «دلقک» خطاب کرد.

بلومبرگ نوشت: «رهبر معظم ایران گفت ترامپ دلقکی است که تظاهر به حمایت از مردم ایران دارد… اگر هم باشید کنار مردم هستید تا خنجر زهرآلود را وارد سینه ملت کنید».

این رسانه آمریکایی همچنین افزود که آیت‌الله خامنه‌ای با «بزدلانه» خواندن ترور سردار شهید سلیمانی به دست آمریکایی‌ها، حضور گسترده مردم ایران در مراسم تشییع پیکر وی را نشانه حمایت آن‌ها از جمهوری اسلامی دانست.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

ابعاد فرماندهی بی‌نظیر امام خمینی و دفاع عقلانی، مردمی و سرمایه‌ساز ملت ایران

رهبر انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری با مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس تبیین کردند؛

ابعاد فرماندهی بی‌نظیر امام خمینی و دفاع عقلانی، مردمی و سرمایه‌ساز ملت ایران