گیلانیان
دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ Monday, 30 January , 2023
فوریه 19, 2013 کد خبر : 17433 خبر ها

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان ‏:

پیشرفت های پزشکی ایران شگفت انگیز است

پیشرفت های پزشکی ایران شگفت انگیز است

گیلانیان : رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به پیشرفت های علوم پزشکی گفت: پیشرفت های پزشکی ایران شگفت انگیز است و در کشور ما با وجود اندیشمندان توانمند، این پیشرفت ها به دور از دسترس نیست.

دکتر حسن بهبودی پیش از ظهر امروز در مراسم جشن دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای ورود به عرصه بالینی که در سالن اجتماعات دانشکده پزشکی در رشت برگزار شد، ورود دانشجویان پزشکی به عرصه بالینی را بسیار مهم دانست و اظهار کرد: دانشجویان بایستی از این دوران حداکثر بهره را برای کسب تجربیات خود به کار گیرند.

وی تصریح کرد: با این جشن دانشجویان پزشکی ورودی سال ۸۸ پس از گذراندن بیش از سه سال از دوران تحصیل دانشجویی خود وارد عرصه بالینی می شوند.

وی با اشاره به راههای دستیابی به موفقیت افزود: دانشگاه علوم پزشکی در راستای فراهم سازی و رعایت استانداردهای آموزشی تلاش می کند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید بر رعایت اخلاق پزشکی گفت: بدون رعایت اخلاق پزشکی طبابت معنا و مفهومی ندارد.

دکتر بهبودی با بیان اینکه بیمار شایسته احترام است، گفت: در بسیاری از کشورها اگر پزشکی صلاحیت اخلاق حرفه ای نداشته باشد اجازه درمان مریض را نخواهد داشت.

وی انجام فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی را یکی از راههای دستیابی به موفقیت دانشجویان بیان کرد و افزود: کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بهترین سفره در دست دانشجویان است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اهمیت حرفه پزشکی اذعان کرد: رشته علوم پزشکی از تقدس بالایی برخوردار است لذا پزشکان آینده باید به خوبی به جایگاه این حرفه توجه داشته باشند.

دکتر بهبودی با اشاره به پیشرفت های علوم پزشکی در ایران گفت: پیشرفت های پزشکی ایران شگفت انگیز است و در ایران با وجود اندیشمندان توانمند این پیشرفت ها به دور از دسترس نیست.

در پایان این مراسم، ۵۰ نفر از دانشجویان رشته پزشکی با قرائت سوگندنامه و به تن کردن “روپوش سفید” اجازه ورود به عرصه بالینی را دریافت کردند.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی