گیلانیان
دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ Monday, 6 February , 2023
سپتامبر 21, 2013 کد خبر : 21530 خبر ها

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

پیشنهاد استفاده از «گذر مرزی» در نوبت طرح هیئت دولت قرار گرفت

پیشنهاد استفاده از «گذر مرزی» در نوبت طرح هیئت دولت قرار گرفت

گیلانیان : عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: برای استفاده مرزنشینان از تسهیلات گذر مرزی پیشنهادهایی ارائه شده که در نوبت طرح هیئت دولت قرار گرفته است.

صفر نعیمی‌رز بعد از ظهر امروز در دیدار با جمعی از مردم شیعه و سنی در مسجد جامع دهستان چلوند، اظهار کرد: وحدت و همدلی موجود بین شیعیان و سنی‌های شهرستان آستارا بی‌نظیر است.

وی، حضور اهل تشیع و تسنن در صحنه‌های مختلف انقلاب را گواه بر این ادعا ذکر کرد.

نماینده مردم آستارا در مجلس، با بیان اینکه هیچ قدرتی نمی‌تواند وحدت و همدلی مردم ایران اسلامی را از آنها بگیرد، افزود: اگر مردم و مسئولان با هم اتحاد و همبستگی داشته باشند می‌توان به آینده‌های روشن امیدوار بود.

وی با اشاره به اینکه مدیران به عنوان خادم مردم باید شبانه‌روز برای مردم آماده خدمتگزاری باشند، تصریح کرد: ممکن است مدیری به نحو مطلوب نتواند به مردم خدمت کند اما باید به مدیران فرصت مناسب داد و اگر نتوانستند جای خود را به مدیران توانمند و متعهد دهند.

نعیمی‌رز، با اشاره به لغو یک‌طرفه تفاهمنامه ایران و جمهوری آذربایجان در زمینه تردد اتباع ایرانی تا مسافت ۴۵ کیلومتری، خاطرنشان کرد: برای برطرف شدن این مشکل و ایجاد فرصت و استفاده مرزنشینان از تسهیلات گذر مرزی پیشنهادهایی به دولت ارائه شده که در نوبت طرح هیئت دولت قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: اکنون بسیاری از مردم آستارا برای دریافت کارت هوشمند مرزنشینی اقدام کرده‌اند و برای سرپرستان خانوارها این امر انجام می‌گیرد.

به گفته نماینده مردم آستارا در مجلس، با تصویب هیئت دولت هر مرزنشین می‌تواند با استفاده از کارت هوشمند مرزی تا سقف ۲۰ میلیون ریال از تسهیلات گذر مرزی استفاده کند.

وی، ادامه داد: با ایجاد فروشگاه مرزی در منطقه مرزی به صورت کاملاً قانونی هر سرپرست می‌تواند در هر یک یا دو ماه تا سقف تعیین شده از معافیت گمرکی بهره‌مند شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه به عهدی که با مردم بسته‌ام پایبند هستم، یادآور شد: با سرمایه‌داران نامشروع و آلوده سازش نمی‌کنم و با تمام قدرت در برابر زیاده‌خواهان تا پای جان می‌ایستم.

نعیمی‌رز با اشاره به اینکه بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان برای پروژه‌های مختلف آستارا اعتبار جذب شده است، بر لزوم پیگیری مدیران دستگاه‌های اجرایی در راستای اتمام طرح‌های عمرانی تأکید کرد. / منبع: فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی