گیلانیان
یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ Sunday, 28 February , 2021
اکتبر 22, 2020 کد خبر : 80062 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

استاندار گیلان :

پیشگیری، مطمئن‌ترین راه مبارزه با اعتیاد است/انهدام ۷۳ باند توزیع مواد مخدر در گیلان

پیشگیری، مطمئن‌ترین راه مبارزه با اعتیاد است/انهدام ۷۳ باند توزیع مواد مخدر در گیلان

گیلانیان : استاندار گیلان با بیان اینکه پیشگیری، مطمئن‌ترین و مناسب‌ترین راه مبارزه با اعتیاد است، گفت: راه مبارزه با مواد مخدر شروع و تقویت گام‌های آگاهی بخشی در سنین کودکی و نوجوانی در مدارس است.

ارسلان زارع امروز در مراسم امحای بیش از یک تن مواد مخدر در گیلان ضمن تبریک هفته ناجا، امنیت موجود را حاصل تلاش‌های شبانه‌روزی سبزپوشان نیروی انتظامی دانست و اظهار کرد: مقابله و مبارزه با مواد مخدر در اولویت قرار دارد، همواره نیز باید مورد توجه باشد زیرا پدیده‌ای است که نه تنها در کشور بلکه در دنیا یک معضل اساسی محسوب می‌شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه آسیب مواد مخدر دغدغه‌ای است که جامعه و خانواده‌ها با آن مواجه است، افزود: با توجه به پیامدهای مخرب آن باید تلاش‌ها در عرصه مبارزه با مواد مخدر بیش از پیش گسترش یابد. باید با برنامه ریزی و استمرار تلاش‌های هدفمند با اولویت پیشگیری بتوانیم آسیب‌های آن را به حداقل برسانیم.

زارع گفت: در کنار ابزارهای حاکمیتی در مبارزه با مواد مخدر، معتقدم باید فرهنگ مبارزه با آن را در جامعه نهادینه کنیم و مسئولیت‌شناسی مردم در این عرصه به مبارزه با معضل اعتیاد کمک فراوانی می‌کند.

وی ادامه داد: پیشگیری، مطمئن‌ترین و مناسب‌ترین راه مبارزه با اعتیاد است که راه مبارزه با آن شروع و تقویت گام‌های آگاهی بخشی در سنین کودکی و نوجوانی در مدارس است که می‌توان با اجرای دقیق و علمی مسائل فرهنگی در مدارس و مراکز آموزشی و بخش‌های مختلف جامعه به این مهم دست یافت. همچنین توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد نقش موثری در روند مبارزه با مواد مخدر دارد که سمن‌ها عهده‌دار بار سنگینی هستند که با بهره‌گیری از ظرفیت آنها راهبر اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر دنبال می‌شود.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه باید روش‌های مبارزه با مواد مخدر نیز خلاقانه، متناسب با موضوعات، نوآورانه و مطابق با آخرین دستاوردهای علمی و آموزشی باشد، اضافه کرد: امروز برای مبارزه با مواد مخدر نیازمند تدوین روش‌های نوآورانه هستیم و استفاده از پتانسیل رسانه‌ها به ویژه فضای مجازی در امر آگاهی رسانی از آسیب‌های مصرف مواد مخدر موثراست.

زارع خاطرنشان کرد: بی تردید تدوین برنامه‌های فرهنگی در ارتقای هوشیاری و مشارکت مردم بسیار موثر است که این موضوع باید در جامعه به درستی تبیین شود که اعتیاد در کنار آُیب‌های اجتماعی، سرمایه‌های اجتماعی را نابود می‌کند.

از ابتدای سال تاکنون بیش از  ۲۹۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در گیلان کشف شده که در حوزه کشفیات نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۹ درصد رشد را شاهد هستیم، همچنین ۱۸۵۰۰ نفر قاچاقچی، توزیع کننده و خرده فروش دستگیر شده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل چهار درصد رشد داشته است؛ در هفت ماه نخست امسال ۷۳ باند توزیع مواد مخدر در گیلان شناسایی و منهدم شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

حد غنی‌سازی ایران ۲۰درصد نیست متناسب با نیاز کشور ممکن است به ۶۰درصد هم برسد

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری:

حد غنی‌سازی ایران ۲۰درصد نیست متناسب با نیاز کشور ممکن است به ۶۰درصد هم برسد

میراث طبیعی گیلان در فهرست ملی افزایش یافت

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی :

میراث طبیعی گیلان در فهرست ملی افزایش یافت