گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
ژانویه 20, 2016 کد خبر : 45236 خبر ها

رئیس دپارتمان مرکز فرآوری پیوند گیلان:

پیوند کلیه در بیمارستان رشت انجام می‌شود

پیوند کلیه در بیمارستان رشت انجام می‌شود

گیلانیان : رئیس دپارتمان مرکز فرآوری پیوند گیلان گفت: عمل پیوند کلیه در بیمارستان رشت و بقیه اعضا در بیمارستان شیراز انجام می‌شود و با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، تا سال ۹۵ پیوند کبد نیز در گیلان انجام می‌شود.

علی منفرد امروز در نخستین جشن نفس در گیلان، با اشاره به اینکه سال‌ها در گیلان در پیوند کلیه وقفه ایجاد شد، اظهار داشت: اولین پیوند در گیلان از بیمار مرگ مغزی در سال ۸۷ انجام شد و از این زمان به بعد وقفه‌ای ایجاد شد و از سال ۹۳ تاکنون با برنامه‌ریزی در گیلان ۳۳ پیوند کلیه از بیمار مرگ مغزی انجام شد.

رئیس دپارتمان مرکز فرآوری پیوند گیلان با اشاره به راه‌اندازی مجدد پیوند کلیه در گیلان در سال ۹۳، تصریح کرد: امروز این مسیر توسعه پیگیری می‌شود و عمل پیوند کلیه بیماران در بیمارستان رشت انجام می‌شود و بقیه اعضا به بیمارستان شیراز منتقل می‌شود.

منفرد افزود: برنامه‌ریزی می‌شود که پیوند کبد نیز در سال ۹۵ در گیلان انجام شود و جراح مورد نیاز برای این امر در شیراز آموزش می‌بیند و متخصص بیهوشی و گوارش مورد نیاز هم تأمین می‌کند.

رئیس دپارتمان فرآوری پیوند در گیلان با اشاره به اینکه توسعه پیوند در گیلان نیاز به همکاری تمام مسئولان دارد، گفت: برای تجهیز امکانات نیاز به همکاری مسئولان داریم و در حوزه فرهنگ‌سازی ائمه جمعه می‌توانند بسیار مؤثر عمل کنند و تیم پزشکی را در نهادینه‌سازی این اثر در استان یاری کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد