گیلانیان
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 7 December , 2022
آوریل 4, 2016 کد خبر : 47519 خبر ها

پیکر دو شهید گیلانی مدافع حرم فردا تشییع می‌شود

پیکر دو شهید گیلانی مدافع حرم فردا تشییع می‌شود

گیلانیان : معاون هماهنگ کننده سپاه قدس استان گیلان گفت: پیکرهای مطهر شهیدان سعید مسافر ماکلوانی و جمال رضی؛ از مدافعان گیلانی حرم حضرت زینب(س) که ۱۴ فروردین ماه در سوریه به شهادت رسیدند، فردا(سه شنبه) در رشت و آستانه اشرفیه تشییع و خاکسپاری می شود.

سرهنگ عباس بایرامی اظهار داشت: مراسم وداع با شهید مسافر امشب همزمان با نماز مغرب و عشاء در حسینیه حضرت ابوالفضل(ع) سپاه قدس گیلان واقع در یخسازی و مراسم وداع با شهید رضی نیز پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء در حرم مطهر شهدای آستانه‌اشرفیه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه پیکر شهید سعید مسافر ساعت ۹:۳۰ صبح فردا(سه شنبه ۱۷فروردین) از مقابل سپاه ناحیه مرکزی رشت واقع در پل عراق تشییع و در گلزار شهدای این شهر به خاک سپرده می‌شود، افزود: پیکر شهید جمال رضی دیگر شهید مدافع حرم گیلان هم ساعت ۱۶ فردا از کانون بسیج آستانه اشرفیه به طرف گلزار شهدا این شهر تشییع می‌شود.

شهیدان سعید مسافر ماکلوانی و جمال رضی از مدافعان گیلانی حرم حضرت زینب کبری(س) روز شنبه ۱۴فروردین ماه حین عملیات مستشاری در شمال کشور سوریه به جمع همرزمان شهیدشان پیوستند.

با شهادت این دو مدافع جوان گیلانی تعداد شهدای مدافع حرم استان گیلان به ۱۰ تن رسید؛ شهیدان امیررضا علیزاده، محمدحسین عطری، فرهاد خوشه‌بر، سجاد طاهرنیا، سید اسماعیل سیرت  نیا، حبیب روحی، سجاد عفتی و مهدی کوچک‌زاده از شهیدان گیلانی مدافع حرم هستند که پیش از این دو شهید از سال۹۲ تاکنون آسمانی شدند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی