گیلانیان
چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ Wednesday, 28 September , 2022
سپتامبر 29, 2014 کد خبر : 30110 انتخاب سردبیر

سرکنسول جمهوری آذربایجان در تبریز مطرح کرد

پیگیری روند صدور روادید برای تجار گیلانی در مرز آستارا

پیگیری روند صدور روادید برای تجار گیلانی در مرز آستارا

گیلانیان : سرکنسول جمهوری آذربایجان در تبریز گفت: آسان کردن روند صدور روادید برای تجار و بازرگانان گیلانی در مرز آستارا پیگیری می‌شود.

محمدعلی نجفی در دیدار با سرکنسول جمهوری آذربایجان در تبریز در استانداری گیلان، با بیان توانمندی‌های گیلان در بخش‌های بازرگانی، صنعت،کشاورزی، گردشگری و علم و فناوری، اظهار کرد: ساخت راه آهن، تولید محصولات متنوع کشاورزی و صنعتی، امکانات بندری و گمرکی و وجود مراکز علمی و درمانی پیشرفته بستر ساز توسعه مبادلات گیلان با جمهوری آذربایجان است.

وی افزود: راه اندازی خط دریایی انزلی – باکو و خط هوایی رشت – باکو و رشت – باکو- آستاراخان می‌توانند نقش مؤثری در افزایش مراودات شهروندان و تجار گیلان و جمهوری آذربایجان داشته باشد.

استاندار گیلان با اشاره به فعال شدن کمیسیون‌های مشترک اقتصادی دو کشور گفت: باید از این فرصت برای ارتقای روابط گیلان به عنوان تنها استان کشور که دارای مرز آبی و خاکی با جمهوری آذربایجان است بهره برد.

 نجفی با اشاره به لغو روادید ورود اتباع جمهوری آذربایجان به ایران از پنج سال گذشته تاکنون تصریح کرد: این انتظار متقابل از سوی تجار و بازرگانان گیلان وجود دارد.

وی با تأکید برلزوم آسان کردن صدور روادید برای تجار و بازرگانان گیلان افزود: تمدید تفاهمنامه صدور پروانه گذر مرزی برای مرزنشسنان دو کشور تا عمق ۴۵ کیلومتری دارای اهمیت است.

استاندار گیلان کاهش تعرفه‌های واردات و صادرات کالای دوطرف، ایجاد مرکز تجاری ایران در باکو، بهره‌گیری از ظرفیت منطقه آزاد انزلی و تأسیس شرکت‌های جمهوری آذربایجان در این منطقه در تقویت روابط گیلان با جمهوری آذربایجان مؤثر عنوان کرد و گفت: در بخش توریسم درمانی ظرفیت کنونی به مراتب می‌تواند ارتقا یابد.

در این جلسه سرکنسول جمهوری آذربایجان در تبریز در نشست با استاندار گفت: آسان کردن روند صدور روادید برای تجار و بازرگانان گیلانی در مرز آستارا پیگیری می‌شود./منبع : روابط عمومی استانداری گیلان

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی