گیلانیان
سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ Tuesday, 25 February , 2020
ژانویه 20, 2020 کد خبر : 76839 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

چالش‌ها و کمبودهای حوزه بهداشت شهرستان رشت بررسی شد

چالش‌ها و کمبودهای حوزه بهداشت شهرستان رشت بررسی شد

گیلانیان : چالش ها و کمبودهای حوزه بهداشت شهرستان رشت، در نشست هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی گیلان بررسی شد.

 ارسلان سالاری ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در جلسه هیات رئیسه دانشگاه با اشاره به چالش ها و برخی از کمبودها در حوزه بهداشت، تصریح کرد: عدالت در توزیع منابع و امکانات از مهمترین مسایلی است که باید در تمامی حوزه‌های دانشگاه به آن توجه شود.

وی ادامه داد: یک بهورز که در حال ارایه خدمات در یک خانه بهداشت است تا یک عضو هیات علمی دانشگاه که برای درمان بیماران در بیمارستان‌ها و آموزش دانشجویان در کلاس‌ها تلاش می‌کند، همه اینها برای ارتقای سلامت استان و بهبود وضعیت دانشگاه  صورت می گیرد.

 سالاری تاکید کرد: نباید انتظار داشته باشیم تا یکی از خارج استان بیاید و برای تغییر وضعیت دانشگاه علوم پزشکی گیلان  اقدام کند؛ این دانشگاه متعلق به همه کسانی است که در آن فعالیت می کنند، پس همه باید برای بهبود وضعیت آن تلاش کنند.

سالاری با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حوزه های مختلف از جمله حوزه بهداشت با کمبودها و مشکلات عدیده ای مواجه است، تاکید کرد: شاید برخی ها فکر کنند که ما می خواهیم با بیان این مسایل سیاه نمایی کرده و کسی را زیر سئوال ببریم، شاید هم یکی از دلایل وضعیت اسفناک زیر ساخت های گیلان به دلیل رعایت همین ملاحظات و بازگو نکردن واقعیت ها بوده است.

وی ادامه داد: اگر دردهای کهنه ای که دانشگاه علوم پزشکی گیلان از آنها رنج می برد، گفته نشود، شاید هیچ وقت کسی برای درمان آن ها چاره اندیشی نکند‌.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه منابع درآمدی دانشگاه کفاف هزینه ها را نمی‌دهد، تصریح کرد: برای سال جاری، منابع درآمد اختصاصی دانشگاه ۸۰۰ میلیارد پیش‌بینی شده است، آمار ۹ ماهه گذشته نشان می‌دهد که شاید تا پایان سال، ۵۰۰ میلیارد آن محقق شود. ولی هزینه‌ها بر مبنای ۸۰۰ میلیارد پیش بینی شده که باید با صرفه جویی و نظارت های بیشتر تلاش کنیم تا سالانه بر بدهکاری چند صد میلیاردی دانشگاه افزوده نشود.
سالاری تاکید کرد: حل کردن  بسیاری از مسایلی که در حوزه های مختلف از جمله بهداشت وجود دارند، نیاز به منابع و بودجه ندارند، بلکه نیاز به پیگیری و جدیت مسوولان و همکاران آن حوزه ها دارد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*