گیلانیان
سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ Tuesday, 11 December , 2018
فروردین ۲۶, ۱۳۹۳ کد خبر : 26344 خبر ها

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه:

چای مظهر پیشرفت توسعه گیلان است

چای مظهر پیشرفت توسعه گیلان است

گیلانیان : نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندرکیاشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: چای سنبل پیشرفت توسعه گیلان است و همه باید در احیای این صنعت تلاش کنند.

محمدحسین قربانی عصر امروز در جمع صنعتگران و دست‌اندرکاران چای شمال در این شهرستان با بیان اینکه از دوران کودکی تاکنون قصه پرغصه چای وجود داشت، اظهار کرد: مشکلات صنعت چای همواره وجود داشته است.

وی با بیان اینکه چای سنبل پیشرفت توسعه گیلان است، تصریح کرد: در هر فرصتی از صنعت چای دفاع می‌کنم.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس با بیان اینکه حجتی وزیر جهاد کشاورزی برای ساماندهی چای قول مساعد داد، تصریح کرد: صنعت چای یک بار به هر دلیلی از بین رفت و نباید گذشته را نبش قبر کنیم بلکه باید برای احیای دوباره این صنعت تلاش صورت گیرد.

وی تاثیرگذاری برگزاری جلسات پیرامون چای را با نظر کارشناسی مهم دانست و یادآور شد: عزم دولت در برطرف شدن مشکلات چایکاران جزم است.

قربانی با اشاره به اینکه برخی نقاط گله‌مندی وجود دارد، خاطرنشان کرد: با رفتن و آمدن یک شخص مشکل چای برطرف نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه نمایندگان شمالی به شدت مدافع چای و چایکاران هستند، تصریح کرد: مشکلات چای با پیگیری مداوم قابل برطرف شدن است.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس شورای اسلامی گفت: امسال دولت  ۱۰۰ میلیارد تومان برای خرید تضمینی برگ سبز چای و ۶۰ میلیارد تومان برای بهسازی این محصول اعتبار گذاشته است.

وی متذکر شد: باید از فرصتی که دولت در اختیار گذاشته است برای بهبود وضعیت صنعت چای استفاده کرد

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*