گیلانیان
یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ Sunday, 25 September , 2022
ژانویه 14, 2014 کد خبر : 23709 خبر ها

استاندار گیلان

چراغ های خاموش صنعت نساجی گیلان با تقویت سرمایه گذاری بخش خصوصی روشن می شود

چراغ های خاموش صنعت نساجی گیلان با تقویت سرمایه گذاری بخش خصوصی روشن می شود

گیلانیان : دکتر محمد علی نجفی در نشست بررسی ساخت شهرک نساجی گیلان  گفت : متأسفانه به صنعت نساجی گیلان که به عنوان قطب این صنعت در کشور شناخته می شد در سالهای گذشته بی مهری شده است .

وی با اشاره به جایگاه صنایع نساجی گیلان گفت : روزگاری تولیدات پوشاک استان به کشورهای غربی صادر می شد اما هم اکنون این صنعت با چالش های اساسی مواجه است و تعداد زیادی از کارگرانی که در این کارخانه ها کار می کردند نتوانستند امنیت شغلی خود را حفظ کنند .

وی با بیان اینکه ازطریق دعوت از سرمایه گذاران بخش خصوصی به دنبال ایجاد شهرک نساجی در گیلان هستیم گفت : وجود نیروهای انسانی ماهر ، شرایط آب و هوایی مناسب ، فراهم بودن زیرساخت های زیربنایی ، موقعیت جغرافیایی و همجواری با کشورهای آسیای میانه که از بازار مناسب صادرات پوشاک برخوردارند از مزیت های سرمایه گذاری در این صنعت است .

نماینده عالی دولت گفت : ایجاد شهرک نساجی در گیلان از طریق مشارکت بخش خصوصی راهکار نجات صنعت نساجی در گیلان است و این آمادگی در استان برای حمایت از سرمایه گذاران به خوبی وجود دارد .

استاندار گیلان گفت : وجود ۲۵ واحد تولیدی بافندگی ۱۳ واحد ریسندگی ، ۶ واحد تولید پروپلین و ۵ واحد تولید نخ ابریشم پشتوانه ی مناسب برای ایجاد این شهرک است .

وی با اشاره به اینکه مطالعات ساخت این شهرک که در خاورمیانه بی نظیر خواهد بود در حال اتمام است   افزود : برای ساخت  شهرک صنایع نساجی به ۲۴۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری نیاز است که با راه اندازی آن در مرحله ی اول ۳ هزار نفر بکار گیری می شود .

دکتر نجفی گفت : باتوجه به اینکه بانک صنعت و معدن بعضی از  کارخانه های نساجی در گیلان را تحت پوشش دارد میتواند نسبت به ایجاد شهرک صنایع نساجی گیلان با ادغام و نوسازی صنایع موجود اقدام کند ./منبع : استانداری

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی