گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
می 19, 2014 کد خبر : 27166 خبر ها

چرا بی مهری به اشکور ؟

چرا بی مهری به اشکور ؟

اختصاصی گیلانیان : این سرزمین مهد تمدن ، مهر و محبت و علم و ایمان و پرورش دهنده ی انسانهای شایسته برای کشور بزرگمان ایران است . از علماء گرانقدر شیعه و متخصصان و پژوهندگان گرفته تا مدیران لایق در سطح جامعه و مدافعان رزمنده و شهدای والا مقام و مجموعه ی ایثارگران و دیگر اقشار تأثیرگذار جامعه قابل توجه است .

اما هنوز بخشهای زیادی از این سرزمین زیبا از داشتن جاده ی آسفالته محروم و حتی برخی نقاط هم فاقد جاده مطلوب ( مثل : ایرمحله ، ایزدین ، ریسن ، چمتو ، وربن ، سورتله و … ) و بدون جاده مانند : بنان و راسران و … و جاهای دیگر نیز !!

هر زمانی که به  برخی از مسئولین ذیربط مراجعه میشود که « چرا برای رفع این محرومیت ها اقدام جدی بعمل نمی آورید ؟ » – در پاسخ اظهار می دارند : « بیشتر مردم آنجا مهاجرت کردند و ساکنین شان اندک اند !!! »

آیا این جواب درست و منطقی است ؟؟ آیا این نظر یک نوع کم لطفی و بی مهری نیست ؟! علل مهاجرت روستاییان به شهر چیست ؟ هر فرد کم سواد و حتی کودکان هم میدانند که نداشتن امکانات اولیه زندگی و درآمد کم و … دلایل اصلی مهاجرت میباشد .

حال خطابمان به مسئولین محترم اعم از نماینده شهرستان ، فرماندار ، بخشدار و مدیران استان گیلان این است که شما در راستای وظایف قانونی و شرعی تان عمران و آبادانی مناطق محروم اشکورات نظیر سورچان و حومه را بخاطر رضای خـــدا در اولویت برنامه های کاری خود قرار دهید و اعتباراتی را جهت بهسازی راه ها و آسفالت اختصاص دهید تا برای مردم آن منطقه منابع درآمدزایی ایجاد شود و آن وقت بدون شک مهاجرت بالعکس – شهرها به روستاها – مواجه خواهیم بود . درنتیجه ساکنین آن منطقه بیشتر خواهد شد .

حال در می یابیم که گناه خالی شدن روستاها از سکنه بر عهده ی چه کسانی است ؟

ای مسئولین خدمتگزار !  بجنبیم که زمان عمر بسرعت در حال گذشتن است و محرومیت ها را در حوزه ی وظایفمان از بین ببریم تا در آخرت شرمنده نباشیم .

از اقدام به موقع تان برای رفع محرومیت ها سپاسگزار خواهیم بود . *انشاءالله همه جای ایران ما آباد باد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی