گیلانیان
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ Saturday, 18 January , 2020
دی ۱۸, ۱۳۹۸ کد خبر : 76699 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

به گزارش الف :

چرا عین الاسد ؟

چرا عین الاسد ؟

گیلانیان : بالاخره موشک های بالستیک سپاه پاسداران در پایگاه عین الاسد آمریکا در خاک عراق فرود آمد و بخشی از انتقام سخت محقق شد. اما چرا ایران به این پایگاه و اربیل عراق حمله کرد ؟

نکات ذیل میتواند قابل توجه باشد :

 ایران بطور صریح و آشکار از خاک خود و با اعلام خبر آن و پذیرش مسئولیت حمله ، به پایگاه آمریکا حمله کرد و نه بصورت پنهانی و یا از طریق گروه های مقاومت . معنای این حرکت جمهوری اسلامی از نظر سیاسی کاملاً مشخص است . مقامات جمهوری اسلامی قبلاً بارها اعلام نموده بودند که اگر بخواهند حمله ای نمایند ، مسئولیت آنرا صریحاً می پذیرند و پنهانی و غیر مستقیم عملیاتی را انجام نمی دهند .

 چرا عین الاسد ؟ زیرا ایران نمی خواست به پایگاه های آمریکایی در خاک کشور های همسایه حمله کند و به حاکمیت آنها تعرض نماید . اما به آنها اخطار داده است که اگر از پایگاه های آمریکا در خاک آنها به ایران تعرض شود ، دیگر امنیتی برای آن پایگاه ها وجود ندارد و ایران به آنها حمله میکند .

اما پایگاه عین الاسد ، عملاً از نظر دولت عراق ، پایگاه آمریکایی ها نیست زیرا مجلس عراق دستور به تخلیه فوری نیروهای خارجی از خاک عراق داده بود .لذا حضور آمریکایی ها  غیر قانونی بود .

براساس اظهارات برخی مقامات ایران این موضوع به اطلاع مسئولان عراقی رسانده شده بود و چون حمله آمریکاییها در خاک عراق به فرمانده ایرانی صورت گرفته بود پاسخ نیز باید در همین منطقه داده می شد.

حمله محدود به اربیل هم در اقلیم کردستان عراق ، بدلیل هشدار به اقلیم بود که پایگاه بعدی امریکا بعد از عین الاسد در اقلیم نباشد زیرا رابطه حسن همجواری را مخدوش می نماید.

ارتش آمریکا از نظر مصوبه مجلس شورای اسلامی یک گروه تروریستی است که وجود آن در اطراف ایران مخل امنیت ملی ماست ، همانطور که پایگاه های موشکی سابق شوروی در خاک کوبا ، مخل امنیت ملی آمریکا بود و آن کشور تهدید به حمله اتمی به شوروی کرد.

 دلیلی برای حمله به ناوهای آمریکا و یا شناورهای آن کشور در خلیح فارس و دریای عمان هم نبود زیرا فعلا قرار نیست که امنیت دریایی بخطر بیفتد و قیمت نفت بالا رود . مگر آنکه آمریکایی ها از دریا به ایران حمله نمایند که وضعیت متفاوت خواهد شد .

درمجموع تا اینجا پاسخ ایران بسیار حساب شده و دقیق و با رعایت کلیه جوانب سیاسی و حقوقی بود . تا اینکه حرکت بعدی آمریکا چگونه باشد .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

علت وضع نامناسب منطقه فسادانگیزی آمریکا و رفقای آن است

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار امیر قطر و هیئت همراه:

علت وضع نامناسب منطقه فسادانگیزی آمریکا و رفقای آن است

قطر در سقوط هواپیمای اوکراینی نقش داشته است؟

به انگیزه امیر قطر به تهران :

قطر در سقوط هواپیمای اوکراینی نقش داشته است؟

حمایت بنیاد برکت از باغداران و کشاورزان گیلانی

با خرید 20 هزار تن محصول صورت گرفت؛

حمایت بنیاد برکت از باغداران و کشاورزان گیلانی

ساز و کار بین المللی حل اختلافات برجام پذیرفتنی نیست

یک مقام وزارت امور خارجه روسیه :

ساز و کار بین المللی حل اختلافات برجام پذیرفتنی نیست

با این ۱۰ راهکار، بدون کمک خارجی اقتصادایران را نجات دهید

نامه ۲۴ اقتصاددان کشور به رئیس‌جمهور:

با این ۱۰ راهکار، بدون کمک خارجی اقتصادایران را نجات دهید

زندگی سردار سلیمانی

ار سلیمانی