گیلانیان
جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ Friday, 25 September , 2020
فوریه 8, 2020 کد خبر : 76995 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

معاون توسعه صنایع تبدیلی وزارت جهاد کشاورزی :

چشم انداز مناسب موافقت نامه اوراسیا برای مجتمع بندری انزلی

چشم انداز مناسب موافقت نامه اوراسیا برای مجتمع بندری انزلی

گیلانیان : معاون توسعه صنایع تبدیلی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به چشم انداز مناسب موافقت نامه اوراسیا برای مجتمع بندری انزلی، گفت: بندرانزلی یک فرصت و ظرفیت مناسب برای تجارت کشور است.

«مهدی کاظم نژاد» معاون توسعه صنایع تبدیلی و کسب و کارهای کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی ظهر شنبه با «حمیدرضا آبایی» مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان دیدار و سپس از زیر ساخت‌ها و توانمندی‌های مجتمع بندری انزلی بازدید کرد.

معاون توسعه صنایع تبدیلی و کسب و کارهای کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی در حاشیه بازدید از مجتمع بندری انزلی در جمع خبرنگاران با اشاره به توانمندی‌های این بندر تاریخی، اظهار کرد: بندرانزلی یک فرصت و ظرفیت مناسب برای تجارت کشور است.

وی افزود: مجتمع بندری انزلی در مبحث موافقت نامه تجاری اوراسیا بسیار پر رنگ بوده و پس از ۲ سال مذاکرات، این توافقنامه موجب شد که ظرفیت تجارت بین ایران و ۵ کشور عضو اوراسیا به نتیجه برسد.

کاظم نژاد با بیان اینکه پیش بینی می‌شود که این توافقنامه موجب مباحث تجاری برای هر دو طرف در پیش داشته باشد، تصریح کرد: مباحث تجاری غلات اوراسیا به سمت کشور و کالاهای گوناگونی همچون سبزیجات، صیفی جات و میوه از کشور به اوراسیا به همراه داشته باشد.

معاون توسعه صنایع تبدیلی و کسب و کارهای کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی انتظار می‌رود طی سال آینده شاهد موافقتنامه آزاد تجاری با تعرفه صفر نیز باشیم، افزود: در این راستا باید ظرفیت‌های بندری کشور و زمینه تعامل بیشتر تجار را با دستگاه‌های دولتی و حاکمیتی افزایش دهیم اما این موضوع تنها به واسطه مدیریت متمرکز به دست خواهد آمد.

وی ادامه داد: اگر مدیریت متمرکز و ظرفیت سازی صورت نگیرد در مباحث یاد شده سودی نخواهیم برد پس باید از تلاش، کوشش و اهتمام بیشتری بهره ببریم تا در فرآیند مبادلات تجاری منافع حداکثری را کسب کنیم.

کاظم نژاد ضمن قدردانی از فعالیت‌های مناسب اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در روند توسعه اقتصاد کشور، گفت: مجتمع بندر انزلی روند رو به رشدی دارد و سرمایه گذاری خوبی در آن شاهد هستیم و چشم انداز مناسبی با توجه به موافقتنامه‌های صورت گرفته همچون اوراسیا برای مجتمع بندری انزلی همراه خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

ابعاد فرماندهی بی‌نظیر امام خمینی و دفاع عقلانی، مردمی و سرمایه‌ساز ملت ایران

رهبر انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری با مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس تبیین کردند؛

ابعاد فرماندهی بی‌نظیر امام خمینی و دفاع عقلانی، مردمی و سرمایه‌ساز ملت ایران