گیلانیان
یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ Sunday, 5 February , 2023
آوریل 27, 2013 کد خبر : 18397 خبر ها

استاندار گیلان خبر داد :

چندین پروژه بزرگ عمرانی در سفر رییس جمهوری به گیلان افتتاح می شود

چندین پروژه بزرگ عمرانی در سفر رییس جمهوری به گیلان افتتاح می شود

گیلانیان : نماینده عالی دولت در گیلان از افتتاح چندین پروژه بزرگ عمرانی در چهارمین سفر رییس جمهوری و هیات دولت به استان خبر داد.

مهندس کیهان هاشم نیا روز شنبه در نشستی با فرمانداران استان گفت: کارخانه ذوب آهن ، سیمان دیلمان ، ۱۵ هزار واحد مسکن مهر و کارخانه کاشی خزر از جمله طرح های پیشنهادی برای افتتاح در این دوره از سفراست.

وی افتتاح مجموعه تصفیه خانه لاهیجان، ترمینال رشت، ساختمان مدیریت بحران، شبکه آب رسانی کشاورزی در حوزه شفارورد، پلرود و سفیدرود، کلنگ زنی بنادر، استحصال ماهی از نخستین طرح پرورش ماهی در قفس را از دیگر پروژه های آماده افتتاح در چهارمین سفر رییس جمهوری و هیات دولت به گیلان اعلام کرد.

نماینده ی عالی دولت در گیلان با اشاره به آمادگی گیلان برای استقبال از رییس جمهوری و هیات دولت به استان خاطرنشان کرد: مشکلات و مسائل استان در دو کارگروه توسعه کشاورزی و معادن مطرح و برای رفع آنها تصمیمات لازم اتخاذ می شود.

وی تقاضای ایجاد صنایع معدنی، بهره برداری از دو معدن مهم استان یعنی استفاده از رسوبات به میزان یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون مترمکعب در تالاب انزلی و ۷۰۰ میلیون متر مکعب پشت سد منجیل را از موضوعات قابل طرح در کارگروه توسعه معادن استان عنوان کرد.

استاندار گیلان  ادامه داد: تقاضای ایجاد صنایع تبدیلی، تاسیس شهرک سلولزی برای تبدیل کاه، آزولا، بامبو و نی به محصولات صنعتی مانند کاغذ از جمله پیشنهادات جلسه کارگروه توسعه کشاورزی است.

وی پیشنهاد ایجاد یک هزار قفس پرورش ماهی، اجازه پرورش ماهی در آب های آزاد منابع طبیعی و تالاب با عمق بیش از دو متر شامل صومعه سرا ، رشت و انزلی و لایروبی تالاب در عمق کمتر از ۸/۱ متر و سد خاکی برای ۳۰۰ هکتار از اراضی دیلمان را از دیگر موضوعات قابل طرح در کارگروه کشاورزی عنوان کرد.

مهندس هاشم نیا با اشاره به سفر رییس جمهوری و هیات دولت به استان گفت: ایشان هشت صبح روز چهارشنبه در فرودگاه رشت خواهند بود و پس از طی مسیر از فرودگاه، بلوار انزلی و خیابان سعدی در ورزشگاه عضدی رشت سخنرانی خواهند داشت.

نماینده ی عالی دولت در گیلان پیگیری مصوبات سفرهای قبل، افتتاح پروژه های مهم استان، برگزاری دو کارگروه معدن و کشاورزی و دیدار عمومی را از دیگر برنامه های سفر رییس جمهوری به گیلان اعلام کرد.

به گفته استاندار گیلان : وزرا ، معاونان و نمایندگان تام الاختیار رییس جمهوری با سفر به شهرستان ها مصوبات سفرهای قبل و پیشنهادات فرمانداران را پیگیری خواهند کرد.

جلسه آمادگی چهارمین سفر استانی رییس جمهوری به گیلان روز شنبه به ریاست استاندار گیلان، معاونان استاندار و فرمانداران برگزار شد./منبع : استانداری گیلان

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی