گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
مارس 15, 2014 کد خبر : 25633 خبر ها

فرمانده نیروی انتظامی گیلان :

چهارشنبه آخر سال کوچه‌محور برگزار شود

چهارشنبه آخر سال کوچه‌محور برگزار شود

گیلانیان : فرمانده انتظامی گیلان به برخورد پلیس با برگزاری مراسم چهارشنبه آخر سال در میدان‌ها و خیابان‌ها اشاره کرد و گفت: مراسم چهارشنبه آخر سال کوچه‌محور برگزار شود.

ابراهیم قائدرحمتی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تسلیت فرا رسیدن ایام فاطمیه (س) و تبریک نوروز اظهار کرد: مردم به واسطه دینداری برای چهارشنبه آخر سال برنامه‌ریزی خوبی دارند و صله رحم را انجام می‌دهند.

وی خواستار رعایت شأن ایام فاطمیه (س) در چهارشنبه آخر سال و نوروز شد و افزود: هماهنگی لازم با شهرداری‌ها، اورژانس، اصناف، دستگاه قضایی و … به منظور پیشگیری از وقوع حوادث احتمالی انجام شده است.

قائدرحمتی با بیان اینکه به سنت‌های قدیمی احترام می‌گذاریم، تصریح کرد: پلیس با ناهنجاری، بی‌نظمی و اخلال در نظم عمومی برخورد می‌کند.

فرمانده انتظامی گیلان به برخورد پلیس با برگزاری مراسم چهارشنبه آخر سال در میدان‌ها و خیابان‌ها اشاره کرد و گفت: مراسم چهارشنبه آخر سال به صورت کوچه‌محور برگزار شود.

وی از زیر نظر قرار داشتن افراد سابقه‌دار در ایام نوروز در گیلان خبر داد و بیان کرد: افرادی که در سال‌های گذشته سابقه دستگیری و بی‌نظمی دارند با هماهنگی قوه قضائیه زیر نظر گرفته می‌شوند.

*توقیف خودروهای متخلف تا پایان نوروز

قائدرحمتی با بیان اینکه محدودیت‌های ترافیکی در چهارشنبه آخر سال اعمال می‌شود، اظهار کرد: خودروها و موتورسیکلت‌هایی که مرتکب بی‌نظمی شوند تا پایان نوروز متوقف می‌شوند.

فرمانده انتظامی گیلان به کشف بیش از ۷۲۰ هزار انواع مواد محترقه در این استان خبر داد و بیان کرد: با ۲۴۵ نفر در رابطه با مواد محترقه برخورد شده است ضمن اینکه اقدام‌های بازدارنده ادامه دارد.

*کشف ۸۲ درصد سرقت‌ها در گیلان

وی در ادامه با بیان اینکه افزایش تورم اثر منفی در امنیت جامعه در حوزه سرقت‌ها دارد، خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۲۰ درصد سرقت‌ها در گیلان افزایش داشته و در کشف سرقت‌ها نیز ۲۰ درصد رشد داشتیم ضمن اینکه بیش از ۸۲ درصد سرقت‌ها کشف شده است.

قائدرحمتی وقوع جرم راهزنی و سرقت‌های خشن در گیلان را منفی دانست و تصریح کرد: امسال در زمینه سرقت به عنف۲۰ درصد کاهش داشتیم و در حوزه سرقت مسلحانه افزایش یا کاهش نداشتیم.

فرمانده انتظامی گیلان از کاهش ۶۷ درصدی تجاوز به عنف در این استان خبر داد و اظهار کرد: سال ۹۲ در حوزه گروکشی ۵۰ درصد کاهش داشتیم و تنها یک مورد در گیلان اتفاق افتاده است.

وی با اشاره به کاهش ۵۰ درصدی آدم‌ربایی در گیلان، خاطرنشان کرد: سال ۹۲ وقوع قتل ۲۱ درصد در گیلان کاهش داشته است.

قائدرحمتی به افزایش ۴۴ درصدی کشف انواع مواد مخدر در گیلان اشاره کرد و یادآور شد: امسال ۳۰ درصد افزایش کشف سلاح و مهمات در استان داشتیم.

*کاهش ۱۹ درصدی تلفات جاده‌ای در گیلان

فرمانده انتظامی گیلان با بیان اینکه امسال در کشته‌شدگان جاده‌ای ۱۹ درصد کاهش داشتیم، اظهار کرد: پلیس راه گیلان مقام دوم کشور در کاهش تلفات جاده‌ای را کسب کرده است و بیش از ۱۰۰ نفر نسبت به سال گذشته کمتر کشته شدند.

وی از افزایش ۹ درصدی تماس‌های تلفنی به فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ در گیلان خبر داد و گفت: افزایش تماس مردم با ۱۱۰ نشان‌دهنده اعتماد جامعه به پلیس است.

قائدرحمتی با اشاره به اینکه مردم در هر دقیقه از شبانه‌روز یک تماس تلفنی با پلیس گیلان داشتند، تصریح کرد: بیشترین تماس‌ها مربوط به تخلف‌های راهنمایی و رانندگی بوده و کمترین تماس‌ها مربوط به مسائل مرزی است./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی