گیلانیان
یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 27 November , 2022
ژوئن 12, 2012 کد خبر : 9837 خبر ها

نماينده مقام معظم رهبري در گيلان :

چون دامنه فعالیت حمل و نقل زیاد است قدر آن را نمی‌دانیم

چون دامنه فعالیت حمل و نقل زیاد است قدر آن را نمی‌دانیم

گیلانیان – به گزارش سفیر سبز ، مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان از اجرای طرح تابستانی ناوگان حمل و نقل عمومی مسافر از اواخر خرداد تا اوایل مهرماه سال جاری در این استان خبر داد.

سبحان‌الله علیپور ظهر امروز در دیدار اعضای طرح تابستانی ناوگان حمل و نقل عمومی مسافر استان در دیدار با آیت الله قربانی ، نماینده مقام معظم رهبری در گیلان و امام جمعه رشت طی گزارشی اعلام کرد : اداره کل حمل و نقل با ۱۲۱ شرکت وظیفه جابه‌جایی مسافر با ناوگان عمومی که بلیط ۲۳ شرکت به صورت اینترنتی عرضه می‌ شود .وی با اشاره به وظایف این اداره کل در زمینه های جابه‌جایی کالا و ترانزیت در حمل و نقل و ایمنی عبور و مرور گفت : تعداد ناوگان عمومی بخش مسافر گیلان را ۲ هزار و ۹۴۴ دستگاه اتوبوس، مینی‌بوس و سواری است که میانگین سن اتوبوس‌ها ۹٫۲ سال و سواری ۶٫۲ سال است.وی همچنین گفت : ناوگان حمل و نقل عمومی گیلان دارای یک کانون، هشت انجمن صنفی حمل و نقل عمومی و دو انجمن صنفی در بخش مسافری است که در هفت پایانه مسافری استان و ۲۶ دفتر روستایی در پاسخگوی بخش مسافری است و دو سامانه پیام کوتاه این اداره برای پاسخگویی به مسافران فعال است .

مدیر کل پایانه با اشاره به آموزش دیدن ۸ هزار نفر در بخش ناوگان حمل و نقل عمومی در سال گذشته افزود :  در سال گذشته ۵ میلیون و ۶۳۵ هزار مسافر در قالب ۶۵۱ هزار سفر وسیله نقلیه در گیلان جا به جا شدند و سالانه طرح نوروزی و تابستانی در استان اجرا می‌شود .

سپس آیت الله قربانی طی سخنانی گفت : گاهی آدم در نعمت غرق است ولی قدر آن را نمی‌داند. مثل ماهی هست که در آب شنا می کند و نمی‌داند آب چه نعمت بزرگی هست اما وقتی از آب بیرون می‌آید تازه می‌فهمد دارای چه نعمتی بود و الآن به واسطه محروم ماندن از آن در حال نابودی هست وی افزود : وقتی نعمت از دست انسان رفت ، آن وقت آدمی قدر آن را می‌فهمد ؛ چون دو نوع نعمت هست که آدمی قدر آن را نمی‌داند یکی سلامتی است و دیگری امنیت . انسان تا زمانی که مریض نشود قدر سلامتی را نمی‌داند و تا زمانی هم دچار ناامنی و جنگ و بمباران و هرج و مرج و دزدی در جامعه پیش نیاید قدر امنیت را درک نمی‌کند.

نماینده ولی فقیه گفت : حمل و نقل چیزی است که باعث رفاه و آسایش عمومی است و چون فراوان در اختیار است، ما قدر آن را نمی‌دانیم و شماها مسئول حفظ و رساندن این نعمت به مردم هستید که کار بسیار بزرگی است که نمونه کوچک آن همین نمازجمعه هشت، ده هزار نفری مصلی ما است که شما باعث رساندن نمازگزاران به جایگاه نمازهای جمعه و یا در ایام ارتحال جابه‌جایی بیش از ۱۴۰۰۰ نفر به مرقد امام از آن جمله است که ما باید تشکر داشته باشیم وی با تذکر به نحوه ارائه خدمات بهتر به مردم گفت : باید توجه ویژه داشت که وسایل حمل و نقل عمومی سالن تبلیغات علیه نظام نشود وی در ادامه گفت : معمولاً شایعات علیه نظام در این ماشین‌ها گفته می‌شود ، رعایت حرمت مسافران خیلی مهم است ؛ چه بسا یک راننده فکر نکند مالک بلامنازع اتوبوس و هر که در داخل اتوبوس نشسته باید تحت امرش باشد و او هر چه دلش خواست باید انجام دهد.

آیت الله قربانی خطاب به مدیر کل پایانه و حمل و نقل گفت : شما باید مراقب باشید حرمت مسافران از جمیع جهات رعایت شود، از لحاظ حجاب، عفاف، اجحاف و غیره رعایت شود. مراقب اموال مردم به عنوان امانتدار باشید که نعمت بزرگی در اختیار دارید و اگر در حفظ و نگهداری آن مراعات نکنید دچار نقمت خواهید ‌شد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد