گیلانیان
یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ Sunday, 28 February , 2021
نوامبر 14, 2020 کد خبر : 80266 جدیدترین های صفحه اول خبر ها مقالات سایت

مدیر مسئول :

چگونه ارباب رجوع اداره ثبت اسناد و املاک رشت روانه قبرستان شد

چگونه ارباب رجوع اداره ثبت اسناد و املاک رشت روانه قبرستان شد

اختصاصی گیلانیان : ارباب رجوعی جهت پیگیری مشکلات ثبتی چندین ساله خود و خانواده در تاریخ ۲۲ مهر ۹۹ به اداره ثبت املاک رشت مراجعه و بر اثر خستگی در راه پله اداره سقوط کرد و به کما رفت و در تاریخ ۱۹ آبان ۹۹ نیز فوت شد.

اگرچه این قبیل اتفاق زمان و مکان ، یا سن و سال نمی شناسد ممکن است در بیرون از اداره ثبت یا در خیابان هم ممکن است اتفاق بیفتد ولی وقتی در یک اداره ای چنین اتفاقی رخ می دهد همه اذهان به دنبال علت العلل آن بر می آیند که چرا در اداره ای باید چنین اتفاقی بیفتد؟

البته بررسی این خبر شاید به این دلیل در دستور کار قرار گرفت بلکه برخی ادارات به دلیل مراجعات استرس آور تجدید نظری در نحوه رسیدگی به امور مراجعین نماید تا ضمن تسریع در انجام امور امنیت کامل ارباب رجوع نیز حفظ گردد و یا شاهد این اتفات نباشیم .

مرحوم ارباب رجوع ، از جمله کسانی است که برای اجرای نامه شماره ۵۰۱۲/۹۸/۱۰۹ – ۹/۱۰/۹۸ به دنبال احقاق حق تضییع شده خود و خانواده اش در مسیر طبقات و اتاق های بالا و پایین اداره ثبت املاک رشت سرگردان بود تا اینکه در مسیر اتاق کارشناس به بایگانی جهت آوردن پرونده و ارائه انحصار وراثت حدود ۵۰ سال قبل در راه پله اداره سقوط کرد و شد آنچه نباید می شد.

بعد از به کما رفتن این بنده خدا و حساسیت اداره به پرونده مذکور متولیان اداره درصدد اثبات حسن نیت برآمدند و فیلم دوربین مدار بسته را بدون حکم قضایی به پسر ارباب رجوع نشان دادند تا بی گناهی خودشان را به اثبات رسانند ؟؟ و از سوی دیگر بسبب بررسی موشکافانه پرونده نامبرده اعلام کردند کارشناس محترم وقت ثبت در بررسی این پرونده دچار اشتباه محاسباتی شده که این اشتباه فاحش سبب بروز اشتباهات عدیده دیگر شد !؟

بعنوان مثال کارشناس یک اداره دیگر توانسته بدون اطلاع از از این اشتباه محاسباتی ( ! ) به صورت وکالتی اقدام به خرید ۹۰ سهم ۱۷ قطعه زمین وراث را برای بستگان نزدیک خود نماید .

شاید قابل توجه باشد یک پلاک از زمین های ذینفع و سایر ذینفعان وی بدون به رسمیت شناختن حق مالک و اطلاع مالکین به حراج گذاشته شد و یکی از قدر قدرت های ملکی آن را تصاحب نمود که هم اکنون در دست ساخت دارد !؟

وراث معتقدند عامل خریدی این همه پلاک ها که در اداره دیگری کارشناس است چگونه و از چه طریقی با اداره ثبت در ارتباط هست و ارتباطش چقدر قوی است که می تواند به اشتباه محاسباتی کارشناس ثبت املاک اشراف پیدا نماید و از اوضاع آشفته به نفع بستگان خود اقدام نماید نیاز به بررسی دارد !

شاید موقعیت مکانی ویژه زمین یا زمین ها و تعدد ذینفعان و مشغله آنان به روزمرگی سبب فرصت طلبی خریدار شده باشد ، امید است که اولین و آخرین نباشد !؟ ولی با توجه به اینکه خریدار محترم ۱۷ پلاک از این زمین ها را به نحو موصوف خریداری کرده به نظر می رسد باید فرد حرفه ای و با نفوذی باشد که می تواند اینهمه زمین ها را با استفاده از مفرهای قانونی خریداری و سند مالکیت دریافت نماید ؟؟!!

نگاه اجمالی به اتفاق حاصله و پرونده مورد بحث سوال هایی را در اذهان ایجاد می نماید که طرح آن برای آگاهی مدیر کل محترم ثبت اسناد و بازرسی و حراست مربوطه جهت بررسی های لازم مفید به فایده باشد بلکه در صورت وجود احتمالی نسبت به رفع آنها اقدامی صورت بگیرد تا برای اداره مذکور و همچنین ارباب رجوع راهگشا باشد ؛ انشاء الله:

چرا نامه شماره ۵۰۱۲/۹۸/۱۰۹ – ۹/۱۰/۹۸ ارباب رجوع و همچنین نامه ۱۳۹۸۸۵۶۱۸۰۰۱۰۰۵۸۸۹ – ۱۲/۹/۹۸ اداره ثبت املاک تا کنون اجرایی نشد ؟

چرا کارشناسان ثبت اسناد و املاک ارباب رجوع را به دنبال پرونده می فرستند ؟ بعبارت دیگر به چه اعتماد و اطمینانی پرونده به دست ارباب رجوع داده می شود ؟

چه تضمینی است در مسیر بایگانی تا اتاق کارشناس در محتویات پرونده دخل و تصرفی صورت نگیرد و برگ های اساسی توسط ارباب رجوع برداشته یا حذف یا در خوشبینانه ترین حالت مفقود نشود؟ کما اینکه در همین پرونده چندین نامه کارساز حذف یا مفقود شد ولی دوباره جایگزین شد !

اگر کل پرونده توسط ارباب رجوع از اداره خارج شود تکلیف چیست ؟ حتما گفته خواهد شد با دوربین مدار بسته این مهم قابل بررسی است ! در حالیکه بیشتر ارباب رجوع ثبت اسناد و املاک با دست خالی به این اداره مراجعه نمی کند و معمولا هر کدامشان پرونده، پوشه، اسناد و … ای در دست دارند که این امر خروج پرونده بایگانی را میسر می سازد ؟!

به منظور حفاظت از اوراق و اسناد مهم ثبتی چرا نباید پرونده به طورسیستمی از بایگانی به کارشناس انتقال داده شود ؟

چگونه یک پلاک از زمین های پرونده مورد نظر در (بر اول) خیابان حافظ بدون توجه به حق و حقوق مالکین و بدون اطلاع آنان حراج می شود و هم اکنون یک ساختمان چند طبقه بر روی آن بنا شده و هنوز تکمیل نشده است ؟

براستی در اداره ثبت چه خبر است که پرونده متعلق یه سال ۹۸ تا کنون فیصله داده نشد و باعث شد در سال ۹۹ یک قربانی بگیرد ؟! آیا نباید به فکر اعتماد عمومی بود؟

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

حد غنی‌سازی ایران ۲۰درصد نیست متناسب با نیاز کشور ممکن است به ۶۰درصد هم برسد

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری:

حد غنی‌سازی ایران ۲۰درصد نیست متناسب با نیاز کشور ممکن است به ۶۰درصد هم برسد

میراث طبیعی گیلان در فهرست ملی افزایش یافت

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی :

میراث طبیعی گیلان در فهرست ملی افزایش یافت