گیلانیان
جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ Friday, 9 December , 2022
فوریه 29, 2016 کد خبر : 46551 خبر ها

کارشناسان رسمی دادگستری می‌توانند پرونده‌های شهرداری رشت را کارشناسی کنند

کارشناسان رسمی دادگستری می‌توانند پرونده‌های شهرداری رشت را کارشناسی کنند

گیلانیان : محمود باقری‌خطیبانی عصر امروز در جلسه علنی شورای اسلامی این شهر، اظهار کرد: شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی شهر رشت و روستا یکی از مراجع تصمیم‌سازی در سطوح مدیریت شهری هستند.

وی با بیان اینکه کانون کارشناسان رسمی دادگستری مرجع اظهارنظر تخصصی در موارد حل اختلاف بین شهرداری و کارفرمایان و مردم هستند، افزود: شهرداری شهر رشت در تصمیمی با تعداد محدودی از اعضای این کانون قرارداد همکاری منعقد کرده است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت ادامه داد: تمام پرونده‌های کارشناسی مربوط به شهرداری و شهروندان رشت به تعداد مشخص کارشناسان مذکور ارجاع داده می‌شود و این مسئله حق هرگونه انتخاب را از شهروندان سلب کرده است.

وی با اشاره به اینکه تمام کارشناسان رسمی دادگستری صلاحیت لازم و قانونی را در کارشناسی دارند، خاطرنشان کرد: این مسئله اصل بی‌طرفی را با مشکل و تردید مواجه کرده است.

باقری‌خطیبانی با تصریح بر اینکه هر جا که بوی انحصار می‌آید بوی فساد نیز به مشام می‌رسد، یادآور شد: حق قانونی و مسلم انتخاب کارشناس بی‌طرف دادگستری از عموم شهروندان سلب شده است.

وی متذکر شد: باید به پرونده‌های کارشناسی شهرداری به صورت انحصاری نظر انداخت و برای رسیدگی به آنها از کانون مذکور تقاضای کارشناس بی‌طرف شود.

عضو شورای اسلامی شهر رشت در پایان از حضور پرشکوه مردم این شهر در انتخابات هفتم اسفند قدردانی کرد./ منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی