تبلیغ
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ Tuesday, 13 November , 2018
اسفند ۱۰, ۱۳۹۴ کد خبر : 46551 خبر ها

کارشناسان رسمی دادگستری می‌توانند پرونده‌های شهرداری رشت را کارشناسی کنند

کارشناسان رسمی دادگستری می‌توانند پرونده‌های شهرداری رشت را کارشناسی کنند

گیلانیان : محمود باقری‌خطیبانی عصر امروز در جلسه علنی شورای اسلامی این شهر، اظهار کرد: شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی شهر رشت و روستا یکی از مراجع تصمیم‌سازی در سطوح مدیریت شهری هستند.

وی با بیان اینکه کانون کارشناسان رسمی دادگستری مرجع اظهارنظر تخصصی در موارد حل اختلاف بین شهرداری و کارفرمایان و مردم هستند، افزود: شهرداری شهر رشت در تصمیمی با تعداد محدودی از اعضای این کانون قرارداد همکاری منعقد کرده است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت ادامه داد: تمام پرونده‌های کارشناسی مربوط به شهرداری و شهروندان رشت به تعداد مشخص کارشناسان مذکور ارجاع داده می‌شود و این مسئله حق هرگونه انتخاب را از شهروندان سلب کرده است.

وی با اشاره به اینکه تمام کارشناسان رسمی دادگستری صلاحیت لازم و قانونی را در کارشناسی دارند، خاطرنشان کرد: این مسئله اصل بی‌طرفی را با مشکل و تردید مواجه کرده است.

باقری‌خطیبانی با تصریح بر اینکه هر جا که بوی انحصار می‌آید بوی فساد نیز به مشام می‌رسد، یادآور شد: حق قانونی و مسلم انتخاب کارشناس بی‌طرف دادگستری از عموم شهروندان سلب شده است.

وی متذکر شد: باید به پرونده‌های کارشناسی شهرداری به صورت انحصاری نظر انداخت و برای رسیدگی به آنها از کانون مذکور تقاضای کارشناس بی‌طرف شود.

عضو شورای اسلامی شهر رشت در پایان از حضور پرشکوه مردم این شهر در انتخابات هفتم اسفند قدردانی کرد./ منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

صنعت چاپ از مولفه های مهم توسعه اقتصادی است

دکتر دلخوش در بازدید از شرکت چاپ و نشر نوین:

صنعت چاپ از مولفه های مهم توسعه اقتصادی است