گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
مارس 12, 2016 کد خبر : 46831 خبر ها

کاروان آلاله های گمنام در رشت

کاروان آلاله های گمنام در رشت

گیلانیان : امروز گیلان غرق در اشک و ماتم و اندوه شهدای گمنامی است که پس از سالها دوری از وطن به میهن بازگشتند. شهدایی که مادران شهیدان با چهره‌های اشکبار به استقبالشان رفتند تا احساس غربت نکنند.

گوشه گوشه شهر پر بود از مادران، پدران، همسران، خواهران و برادران شهدا و مردمی که از روی ادای دین آمده بودند با این شهدا تجدید پیمان کنند.

سیل مشتاقان به ویژه جوانان و نوجوانان از ساعات اولیه صبح امروز در میدان سپاه رشت جمع شده بودند تا بگویند ما مدافع آرمان‌ها و ارزش‌های شهدا هستیم و راهشان را ادامه می‌دهیم.

امروز هوای گیلان با حضور شهدا رنگ و بوی حماسی به خود گرفته و پرستوهای خونین بال با حضور گسترده مردم شهیدپرور گیلان از میدان سپاه رشت تا میدان شهدای ذهاب که معراج شهداست بر دوش مردم ولایتمدار شهر تشییع شدند.

آری شهدای گمنام آمدند تا بگویند کتاب دفاع مقدس بسته نشده و مقاومت و ایستادگی در برابر ظلم همچنان ادامه دارد.

سرهنگ رسول جلایی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان با بیان اینکه پیکر مطهر  ۱۲ شهید گمنام سال‌های دفاع مقدس در آستانه سالروز شهادت حضرت زهرا( سلام الله علیها) در رشت تشییع می‌شود گفت: دانشگاه آزاد بندرانزلی، ستاد منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش، رضوانشهر، آستانه اشرفیه، ماسال و شاندرمن تعیین شده است.

وی ادامه داد: این شهدا در عملیات‌های خیبر، بدر، محرم، کربلای ۵، والفجر یک و والفجر ۸ شهید شده که در مناطق فاو، فکه، شرهانی، شلمچه، شرق دجله و مجنون تفحص شده‌اند.

جلایی با بیان اینکه ۲۷ نقطه از گیلان با  پیکر ۸۷ شهید گمنام تزئین شده است، اظهار کرد: مراسم وداع با شهدای گمنام امشب در شهرستان های مذکور برگزار شده و فردا همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا(سلام الله علیها) تشییع و تدفین می‌شوند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد