گیلانیان
یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ Sunday, 25 September , 2022
آگوست 10, 2014 کد خبر : 28891 خبر ها

کارگروه حمایت از تولید برای اولین بار در کشور در گیلان تشکیل شد

کارگروه حمایت از تولید برای اولین بار در کشور در گیلان تشکیل شد

گیلانیان : معاون برنامه ریزی استاندار گیلان از تشکیل کارگروه حمایت از تولید برای اولین بار در کشور در استان خبر داد.

محمدحسین اصغریان روز یکشنبه در اولین نشست جلسه کارگروه حمایت از تولید در شهر صنعتی رشت با اشاره به تأکید استاندار بر لزوم پشتیبانی از صنعت و تولید افزود: این کارگروه به دستور استاندار گیلان و برای اولین بار در استان های کشور به منظور بررسی و رفع موانع و مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی تشکیل شده است.

وی تقویت اشتغال و رفع مشکل بیکاری و ارائه راهکارهای خروج از رکود اقتصادی را از جمله مهم ترین اهداف تشکیل این کارگروه عنوان کرد.

در ادامه این جلسه رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان نیز گفت: کارگروه حمایت از تولید به منظور رسیدگی جزء به جزء مشکلات واحدهای صنعتی تشکیل شده و این کارگروه در تمامی شهرستان های استان به صورت دوره ای تشکیل جلسه خواهد داد.

علی منتظری با اشاره به شناسایی بیش از یک هزار و یکصد طرح صنعتی نیمه تمام در گیلان گفت: برای اتمام این طرح های صنعتی در مجموع بیش از ۸۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری نیاز است که با اتمام و بهره برداری از آنها در سال های آتی برای بیش از ۴۲ هزار نفر فرصت شغلی جدید ایجاد می شود.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون بیش از نیمی از طرح های صنعتی نیمه تمام دارای پیشرفت فیزیکی بیش از ۴۰ درصد می باشند، تصریح کرد: با توجه به اهمیت اتمام طرح های صنعتی نیمه تمام، ضرورت دارد برای اتمام این طرح ها جدیت و تلاش ویژه ای انجام شود.

به گفته منتظری؛ کمک به تکمیل و اتمام طرح های با پیشرفت فیزیکی بالا و ارائه راهکارهای مناسب برای حل مشکلات واحدهای تولیدی استان از جمله مهم ترین اهداف کارگروه حمایت از تولید در استان است.

منتظری همچنین با اشاره به مصوبات اجرایی این کارگروه تصریح کرد: استمهال بدهی های بانکی ، تأمین سرمایه در گردش، تأمین اعتبار برای تکمیل طرح های نیمه تمام و کمک به تأمین ضمانت نامه بانکی و وثایق بانکی و حل مسایل مرتبط با امور مالیاتی و ارزش افزوده از جمله مهم ترین مصوبات این کارگروه است.

وی خاطرنشان کرد: مصوبات این کارگروه لازم الاجراست و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان به عنوان دبیر این کارگروه اجرای مصوبات را پیگیری می کند.

گفتنی است ۶۰۰ واحد صنعتی با اشتغال ۱۲ هزار نفر در شهرک ها و نواحی صنعتی گیلان مشغول فعالیت هستند./منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی