گیلانیان
پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ Thursday, 13 December , 2018
آذر ۱۳, ۱۳۹۶ کد خبر : 63820 دسته‌بندی نشده

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان :

کارگروه نظارت بر ارائه تسهیلات بانکی در استان گیلان تشکیل می‌شود

کارگروه نظارت بر ارائه تسهیلات بانکی در استان گیلان تشکیل می‌شود

گیلانیان : رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با بیان اینکه عمده‌ترین مشکل پیش‌روی توسعه اقتصادی استان عدم ارائه تسهیلات به‌هنگام به واحدهای صنعتی است گفت: کارگروه نظارت بر ارائه تسهیلات بانکی در استان گیلان تشکیل می‌شود.

فرهاد دلق‌پوش ظهر امروز در جلسه فرعی کارگروه رفع موانع تولید استان گیلان در جمع نمایندگان بانک‌های عامل استان اظهار داشت: کمبود نقدینگی و منابع مالی عمده‌ترین مشکل واحدهای راکد و نیمه فعال صنعتی استان گیلان است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با تاکید بر اینکه عمده‌ترین مشکل پیش‌ روی توسعه اقتصادی استان عدم ارائه تسهیلات بهنگام به واحدهای صنعتی است خاطرنشان کرد: موانع موجود در ارائه تسهیلات بانکی به واحد‌های صنعتی موجب اختلال در روند توسعه اقتصادی استان شده است.

دلق‌پوش منابع بانکی را امانتی بزرگ در دست مدیران و کارشناسان بانکی عنوان و تصریح کرد: مدیران بانک‌ها باید با دقت نظر به‌منظور توسعه جامعه از این امانت به‌درستی استفاده کرده و با اصلاح رویه و کاهش فرآیندها روند پرداخت تسهیلات را به سرعت انجام دهند.

وی با بیان اینکه تشکیل کارگروه نظارت بر ارائه تسهیلات بانکی در دستور کار برنامه‌های سازمان صنعت استان گیلان قرار می‌گیرد افزود: هدف از تشکیل این کارگروه بررسی و نظارت بر منابع بانکی تخصیصی و کارسازی تسهیلات حمایتی تنها در بخش پرداخت تسهیلات بانکی است.

دلق‌پوش توسعه اقتصادی گیلان را حیثیتی دانست و با بیان اینکه باید روند توسعه در استان سرعت بیشتری به خود گیرد تاکید کرد: مشکلات در روند اجرای پرداخت تسهیلات باید با همفکری، تعامل و همکاری برطرف شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با اشاره به اینکه نباید از کنار موانع و مشکلات به سادگی گذر کنیم خاطرنشان کرد: با کارشناسی و کارگشایی باید به منظور برون رفت از مشکلات پیش‌روی توسعه اقتصادی استان گیلان تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه در حوزه ارتقاء توسعه تنها پرداختن به امور کارشناسی کافی نیست و در راستای تامین منابع پروژه‌های اقتصادی و توسعه استان باید اقدامات کارگشایی صورت گیرد تاکید کرد: توسعه اقتصادی استان با همکاری مدیران و کارشناسان استان تحقق می‌یابد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با اشاره به ضرورت ثبت تسهیلات اعطایی در سامانه “بهین‌یاب” خاطرنشان کرد: ثبت آمار تسهیلات اعطایی در سامانه “بهین‌یاب” موجب تصمیم‌گیری درست در مراحل بعدی پرداخت تسهیلات می‌شود.

دلق‌پوش با تاکید بر اینکه مدیران بانک‌ها مسائل و راهکارهای سرعت بخشی به امورات پرداخت تسهیلات را ارائه دهند بیان کرد: ارائه راهکارهای مطلوب و تاثیرگذار از سوی بانک‌ها موجب ثبت مشخصات واحدها به صورت شفاف جهت دریافت تسهیلات صنعتی، در سامانه بهین یاب می‌شود.

وی بر فعالیت جهادی و مضاعف بانک‌ها عامل علاوه بر ساعات اداری در خصوص پرداخت تسهیلات به واحد‌های صنعتی تاکید و خاطرنشان کرد: با توجه به زمان اندک در جذب منابع باید در ارائه تسهیلات با برنامه‌ریزی دقیق هماهنگی اطلاعاتی بین بانک‌ها صورت گیرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با اشاره به اینکه در چهارچوب قانون روند پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی باید تسریع شود گفت: با توجه به نیازمندی استان گیلان در حوزه اشتغالزایی و توسعه اقتصادی، توصیه می‌شود مدیران بانک‌ها با سازمان صنعت گیلان همراه شوند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

۱۳۴ نمایش‌ خیابانی در گیلان اجرا شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان :

۱۳۴ نمایش‌ خیابانی در گیلان اجرا شد

‌‌افزایش قیمت نان در گیلان “تخلف” است‌

نماینده مردم رشت در مجلس ‌:

‌‌افزایش قیمت نان در گیلان “تخلف” است‌

اصناف اختلافات خود را کنار بگذارند

رئیس اتاق اصناف مرکز استان گیلان :

اصناف اختلافات خود را کنار بگذارند

ثبت بیش از ۷۰ میلیون نفر پرونده در نظام ارجاع سلامت

معاون بهداشتی وزیر بهداشت و درمان :

ثبت بیش از ۷۰ میلیون نفر پرونده در نظام ارجاع سلامت