گیلانیان
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 7 December , 2022
آوریل 13, 2016 کد خبر : 47769 خبر ها

رئیس عقیدتی سیاسی آموزش تخصص‌های دریایی نداجا خبر داد

کانون را به عنوان معیار در فرهنگ تعریف کنیم

کانون را به عنوان معیار در فرهنگ تعریف کنیم

گیلانیان : مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اشاره به اینکه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان باید به عنوان معیار در جمهوری انقلاب اسلامی تعریف شود خاطرنشان کرد: کانون را باید به عنوان معیار در فرهنگ تعریف کنیم.

علیرضا حاجیان‌زاده، در دیدار با همکاران کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان اظهار کرد: ارزشمندترین و تاثیرگذارترین کودکان‌ها در اختیار شما قرار گرفته‌اند لذا باید مراقب کودکانی که از مسیر کانون حرکت می‌کنند باشیم تا انسان‌هایی با اصیل، توانمند و بانشاط اجتماعی تربیت شوند.

وی با بیان اینکه فرهنگ یک میراث اجتماعی انسانی است خاطرنشان کرد:تفکر و قدرت یادگیری از طریق خواندن و تحقیق و پژوهش، تکلم و مهارت بیان، افزایش توانمندی‌های علمی، هنری، فن‌آوری‌ و سایر مهارت‌های مورد نیاز از ویژگی‌های اصلی فرهنگ است.

حاجیان‌زاده با بیان این‌که فرهنگ تلفیقی از دانایی و توانایی است،گفت: فرهنگی‌شدن، دارای روش‌ها و اشکال مختلفی است، در یک شکل عمومی انسان‌ها در فضای جامعه رشد می‌کنند و از محیط اطراف خود تاثیر می‌پذیرند اما در شکل دوم، این تاثیرپذیری از مسیر تعامل، تلاقی و حتی تهاجم فرهنگی با دیگر فرهنگ‌ها تحقق پیدا می‌کند.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در ادامه تاکید کرد:آنچه که در تعامل،تبادل و یا حتی در برابر تهاجم، اهمیت دارد این است که مسیر درستی را برای دریافت‌های فرهنگی خود ترسیم و از فرهنگ خود مراقبت کنیم.

وی تصریح کرد: تبادلات فرهنگی می‌تواند معنوی باشد و باعث اعتلای انسان‌ها شود و این‌جاست که اهمیت مسایل فرهنگی بر ما آشکار می‌شود.

حاجیان‌زاده با نقل این جمله از بیانات مقام معظم رھبری که «تغییر مسیر فرھنگ از مسیر نظام، ھویت واقعی جامعه را برھم میزند»، یادآور شد:خطاها و اشتباهات فرهنگی به راحتی قابل جبران نیست بنابراین باید پرهیز از رخنه‌های فرهنگی داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان باید به عنوان معیار در جمهوری انقلاب اسلامی تعریف شود خاطرنشان کرد:کانون را باید به عنوان معیار در فرهنگ تعریف کنیم.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در پایان یکی از سیاست‌های اصلی کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان را تفکر حاکم بر قانون یعنی مسئله انقلاب اسلامی بیان کرد.

 

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی