گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
دسامبر 27, 2015 کد خبر : 44477 خبر ها

استاندار در جلسه ثبت واقع حیاتی خبر داد :

کاهش مرگ و میر در گیلان

کاهش مرگ و میر در گیلان

گیلانیان : استاندار در جلسه کارگروه ثبت وقایع حیاتی و شورای راهبری جمعیت استان گفت : مرگ ومیر در گیلان  ۹٫۵ درصد کاهش یافته است .

دکتر محمدعلی نجفی در این نشست گفت : در ۹ ماهه سال جاری تعداد ۱۲ هزار و ۴۱ فقره فوت در استان به ثبت رسیده است که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹٫۵ درصد کمتر است .

استاندار گیلان گفت : ارتقای شاخص های سلامت و اجرای مناسب سیاستهای بهداشتی ودرمانی دولت در استان ،کاهش تصادفات و اقدامات پیشگیرانه از دلایل کاهش مرگ ومیر در گیلان است.

وی با اشاره به برنامه‌های دولت تدبیر و امید در توسعه‌ی خدمات الکترونیکی و غیر حضوری افزود: باید با اتخاذ تدابیر لازم نسبت به توسعه‌ی ارائه خدمات ثبتی و اسناد سجلی به صورت اینترنتی و غیرحضوری و نیز افزایش دفاتر پیشخوان دولت در استان به منظور تسریع در کار مراجعان اقدام شود.

نماینده عالی دولت در گیلان تشکیل شورای راهبردی جمعیت در استان را در راستای سیاست‌های ابلاغی جمعیت از سوی مقام معظم رهبری و نیز ابلاغ وزارت کشور عنوان و خاطر نشان کرد : رصد مستمر تحولات جمعیتی، شناسایی چالش‌های رشد جمعیت و رفع آن، تقویت زیر ساخت‌های جمعیتی و اجرای طرح‌های مرتبط با ارتقای سلامت و بهداشت جامعه از اهداف تشکیل این شورا می‌باشد.

در این نشست مدیر کل ثبت احوال گیلان گفت : سازمان ثبت احوال کشور به بسیاری از دستگاه‌های اجرایی نیز که به پایگاه اطلاعات جمعیتی وصل هستند ارائه اطلاعات هویتی می‌نماید و در حال حاضر بیش از صد دستگاه از پایگاه اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور خدمات می‌گیرند.

روحانی فر گفت : همچنین در رابطه با کارت ملی هوشمند نیز که در بروز رسانی پایگاه اطلاعات جمعیتی بسیار موثر است تاکنون ثبت احوال گیلان ۱۷۱ هزار کارت هوشمند صادر کرده است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد