گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
دسامبر 6, 2022 کد خبر : 84070 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

کاهش ۳۶ درصدی آب ذخیره شده در پشت سد سفیدرود

کاهش ۳۶ درصدی آب ذخیره شده در پشت سد سفیدرود

گیلانیان : مدیر بهره برداری و نگهداری از تأسیسات آبی و برق‌آبی شرکت آب منطقه ای گیلان از کاهش ۳۶ درصدی ذخیره سد سفیدرود خبر داد و گفت: در حال حاضر ذخیره آب این سد ۱۲۰ میلیون متر مکعب است که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۱۸۸ میلیون متر مکعب بوده است.

مرتضی میرزایی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه آب ذخیره شده در پشت‌های سدهای استان وضعیت خوبی ندارند، اظهار کرد: به دلیل کاهش بارندگی در استان گیلان علیرغم اقدامات انجام شده ولی حجم آب‌های ذخیره شده در پشت درب‌های گیلان با کاهش مواجه شده است.

وی با اشاره ذخیره‌ ۴۰ میلیون متر مکعب آب در پشت سد شهر بیجار گفت: بر اساس آمار درحال حاضر ۴۰ میلیون متر مکعب آب در پشت سد شهر بیجار ذخیره شده است، گفت: این میزان نسبت به ۱۰۰ میلیون متر مکعب ذخیره سال گذشته در همین زمان بیش از ۶۰ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

مدیر بهره برداری و نگهداری از تأسیسات آبی و برق‌آبی شرکت آب منطقه ای گیلان، میزان دبی دبی ورودی آب به سد شهر بیجار به طور متوسط را نیم‌ متر مکعب بر ثانیه دانست و افزود: طی سال گذشته در همین زمان بیش از سه متر مکعب بر ثانیه آب وارد مخزن سد شهر بیجار می‌شد.

به گفته میرزایی سد مخزنی شهر بیجار (آیت الله بهجت) در ۳۵ کیلومتری شهر رشت واقع شده و از نوع سنگریزه ای با رویه بتنی CFRD با حجم کل مخزن ۱۰۵ میلیون مترمکعب و حجم آب قابل تنظیم سالانه ۱۶۵ میلیون مترمکعب است. این سد، بر روی رودخانه زیلکی که آب بسیار مناسبی دارد، قرار گرفته است.

وی همچنین از کاهش ۳۶ درصدی ذخیره سد سفیدرود خبر داد و گفت: در حال حاضر ذخیره آب این سد ۱۲۰ میلیون متر مکعب است که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۱۸۸ میلیون متر مکعب بوده است.

مدیر بهره برداری و نگهداری از تأسیسات آبی و برق‌آبی شرکت آب منطقه ای گیلان با بیان اینکه ورودی آب به سد سفیدرود را در حال حاضر ۱۲ متر بر ثانیه است، افزود: ورودی آب در سال گذشته در همین زمان ۲۰ متر مکعب بر ثانیه است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی