پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ Thursday, 19 July , 2018
فروردین ۲۱, ۱۳۹۷ کد خبر : 66301 خبر ها

کاهش ۵۰ درصدی میزان جریان آب رودخانه های ورودی به سد سفید رود /شالیکاران سنتی خور هر چه سریعتر نسبت به کشت برنج اقدام نمایند

کاهش ۵۰ درصدی میزان جریان آب رودخانه های ورودی به سد سفید رود /شالیکاران سنتی خور هر چه سریعتر نسبت به کشت برنج اقدام نمایند

گیلانیان : میزان ذخیره سد سفید رود تا کنون ۸۵۰ میلیون متر مکعب که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲۰ میلیون متر مکعب و نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ حدود ۲۰۰میلیون متر مکعب کاهش را نشان میدهد.

کاظم لطفی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان گفت: میزان آورد آب رودخانه های ورودی سد سفید رود حدود ۵۰ درصد و رودخانه های داخل جلگه استان گیلان حدود ۳۵ درصد نسبت به مدت مشابه بلند مدت کاهش را نشان میدهد.

مدیرعامل این شرکت در جلسه مشترک با مدیران شرکت بهره‌برداری و آبیاری و زهکشی استان در خصوص آمادگی برای فصل آبیاری و زراعی اظهار داشت: میزان ذخیره سد سفید رود تا کنون ۸۵۰ میلیون متر مکعب که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲۰ میلیون متر مکعب و نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ حدود ۲۰۰میلیون متر مکعب کاهش را نشان میدهد.

وی اظهار داشت: پوشش برف در ارتفاعات بالا دست سد سفید رود نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵ درصد کاهش داشته و ادامه داد؛ تا ۱۶ اردیبهشت ماه،آغاز رهاسازی آب سد سفید رود انتظار می رود با توجه به کاهش بارش و آورد رودخانه های ورودی سد سفید رود، ذخیره آب سد حدود ۹۰۰ تا ۹۲۰ میلیون متر مکعب برسد.

وی بیان نمود: مدیریت شرایط موجود همدلی،وحدت و تلاش مستمر همه مسئولین در بخش های مختلف را می طلبد و ادامه داد، شرکت بهره‌برداری و آبیاری و زهکشی استان می بایست با تمام توان و از همه ظرفیت های خویش برای فصل آبیاری و زراعی استفاده نماید.

مهندس کاظم لطفی با توجه به شرایط موجود تأکید کرد: کشاورزان عزیز از تمامی پتانسیل‌ها از قبیل آب های سطحی و زیرزمینی به بهترین نحو ممکن در جهت شخم وکشت برنج استفاده نمایند.

وی در خصوص اهم اقدامات شرکت آب منطقه ای گیلان در فصل آبیاری و زراعی سال جاری گفت: تا کنون بیش از ۷۰۰ کیلومتر لایروبی انهار در سطح استان انجام شده و تا شروع رهاسازی آب سد سفید رود به بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر خواهد رسید و ادامه داد، تمام ایستگاه های پمپاژ در اختیار این شرکت بازدید و تعمیر و در حال راه اندازی می باشد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان تاکید نمود، با توجه به کاهش بارش و آورد رودخانه های داخل جلگه استان توصیه می گردد شالیکاران سنتی خور و خارج از شبکه آبیاری سد سفید رود هر چه سریعتر نسبت به کشت برنج اقدام نمایند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

ستاره پرفروغ گيلاني ادبيات ايران

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

سالروز در گذشت جهان پهلوان نامجو بر شما تسلیت باد :

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

يكي ديگر از اعضاي تالار مشاهير گيلانيان را بيشتر بشناسيم :

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش

به یاد محرم هایی که حاجی آباد شاهد حضور حاجی بود :

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش