گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
آوریل 25, 2016 کد خبر : 47986 خبر ها

معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات گیلان خبر داد:

کاهش ۲۰ درصدی صید ماهیان استخوانی در گیلان

کاهش ۲۰ درصدی صید ماهیان استخوانی در گیلان

گیلانیان : معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات گیلان گفت: صید ماهیان استخوانی در فصل صیدسالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل۲۰ درصد کاهش داشته است.

اکبر ایلدرم گفت:صید ماهیان استخوانی دریای خزر در گیلان از بیستم مهرماه سال گذشته آغاز شد و قرار بود بیستم فروردین امسال پایان یابد که با دو مرحله تمدید از سوی اداره کل شیلات،در ۳۰ فروردین پایان یافت.

وی ادامه داد: صیادان عضو شرکت تعاونی پره در طول بیش از ۶ ماه  با انجام ۲۱ هزار پره کشی ۳ هزارتن ماهی استخوانی از دریای خزر صید کردند که این میزان صید در مقایسه با فصل صید سال گذشته  ۲۰درصد کاهش داشته است .

وی ادامه داد: از این میزان صید ۲ هزار و ۴۸۰تن ماهی سفید،معادل ۸۳ درصد و ۴۴۸ تن کفال معادل ۱۵ درصد بوده و ۲درصد ماهیان صید شده مربوط به سایر گونه ها است.

ایلدرم ارزش ناخالص به دست آمده ۴ هزار صیاد را که در ۵۱ شرکت تعاونی با ۲۱ هزار مرتبه پره کشی بدست آورند را ۶۶۰ میلیارد ریال عنوان کرد.

وی خاطر نشان کرد: به دلیل تغییرات شدید درجه حرارت و کاهش دما در سالجاری شاهد کاهش ۲۰ درصیدی صید بوده ایم و با وجود تمدید ۱۰ روزه زمان صید کاهش صید قابل جبران نبوده است و به دلیل بارش های شدید و کاهش دما در طول این ده روز تنها ۲۰۴ تن انواع ماهی استخوانی صید شده است.

معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات گیلان متذکر شد: در فصل صید سالجاری مجموعا هزار قطعه انواع ماهیان نارس استخوانی و خاویاری توسط صیادان رها سازی شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

  • جای تعجب ندارد، زمانیکه رودخانه، بستر آبزیان را به ذباله و آشغالدانی تبدیل کردیم! رودخانه که بستر تخم ریزی آبزیان است مملو از ذباله های خانگی و پلاستیک و اشغال و مواد کشنده شیمیایی بیمارستانها شده است! دیگر جای زندگی کردن و نفس کشیدن نیست! فقط سری از رودخانه هایی که از وسط شهرمان و پسیخان و جیرده می گذرد، بزنید. چه منظره زشتی مشاهده خواهید کرد. خود گویای همه چیز است! توریستها چه فکری درباره ما گیلانیان خواهند کرد؟! اگر جلوی این کثافتها را نگیریم، سال به سال بدتر خواهد شد! و فرزندان ما فقط تصاویر آبزیان را در کتابها خواهند دید! آیا شما و فرزندانتان می توانید در چنین مکانی کثیفی زندگی کنید؟!

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد