گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
نوامبر 23, 2013 کد خبر : 22548 خبر ها

کتابخانه های مساجد زمینه دسترسی آسان مردم به کتب را فراهم می‌کند

کتابخانه های مساجد زمینه دسترسی آسان مردم به کتب را فراهم می‌کند

گیلانیان : آیت الله زین العابدین قربانی، نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت شامگاه امروز(۲ آذر)در دیدار با کتابداران مساجد و نهاد کتابخانه‌های عمومی استان با بیان اینکه زبان و قلم راه انتقال علم و دانش به مردم است، اظهار کرد: قلم بهترین راه انتقال علم و دانش است و همیشه در همه شرایط در اختیار آدمی است.

وی ادامه داد: گاهی اوقات کتاب به خاطر فقر مالی و عدم شناخت در اختیار انسان نیست.

آیت الله قربانی با بیان اینکه بنده بیش از ۶۰ کتاب نوشته و عرضه کرده‌ام، افزود: در گذشته به خاطر فقر مالی برای نگارش کتاب‌هایم به کتاب دسترسی نداشتم و با زحمت به کتاب دسترسی پیدا می‌کردم.

وی با اشاره به کتابخانه شخصی خود، افزود: کتابخانه شخصی بنده بیش از یک و نیم میلیارد قیمت دارد که هم کتابخانه‌ام و هم دست‌نوشته‌هایم همه وقف حوزه علمیه امیرالمومنین(ع) رشت شده است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه گاهی انسان به کتاب احتیاج داشته اما امکان خرید آن را ندارد، اذعان کرد: برای رفع نیاز جامعه ایجاد کتابخانه جنب مساجد یک ضرورت است.

وی با بیان اینکه اندیشمندان و عالمان دینی ما برای نگارش کتاب‌هایشان مشقت‌های بسیار کشیده‌اند، اذعان کرد: علامه امینی برای نگارش کتاب الغدیر بیش از ۱۰ هزار جلد کتاب مطالعه کرده است.

آیت الله قربانی ادامه داد: ایجاد کتابخانه‌ها در مساجد و سایر دستگاه‌ها و ادارات زمینه دسترسی آسان مردم به کتب را فراهم می‌کند و جوانان با مراجعه به این مکان‌ها به تغذیه فکری خود می‌پردازند.

وی خطاب به عامه مردم و خیرین گفت: شما می‌توانید با هدیه کتاب و کمک در احداث کتابخانه در ترویج فرهنگ مطالعه که زیربنای توسعه هر جامعه‌ایی است نقش موثری داشته باشید.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به فن‌آوری‌های روز اذعان کرد: مطالب ارائه شده در سایت‌ها قابل استناد نیست و این ابزارها و فن‌آوری‌های روز نمی‌توانند جایگزین کتاب شوند.

وی با تشخیص کتاب خوب از بد تصریح کرد: کتاب‌هایی به مردم اهدا کرده و در دسترس عموم قرار دهید که حاوی مطالب ارزنده بوده و پاسخگوی نیاز مردم باشد.

آیت الله قربانی با اشاره به وجود کتاب‌های متعدد در خصوص قیام اباعبدالله الحسین(ع)، تصریح کرد: در این زمینه کتب بسیاری نگارش شده اما توصیه می‌کنم کتاب عاشورا، انگیزه‌ها، رویدادها و حوادث آن به قلم آیت الله مکارم شیرازی در همه کتابخانه‌ها موجود باشد.

وی افزود: این کتاب به نظر بنده تنها کتابی است که در زمینه قیام امام حسین جامع بوده و مستند است.

آیت الله قربانی با بیان اینکه کتاب باید معرفت افزایی مخاطبان را به همراه داشته باشد، تاکید کرد: کتاب‌هایی با شعاع تعلمیات قرآنی در رأس همه کتابخانه‌ها باشد و امیدوارم بتوانیم با ترویج کتابخوانی نسلی الهی و حسینی پرورش دهیم./منبع : شبستان

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی