گیلانیان
جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ Friday, 6 December , 2019
آبان ۱۴, ۱۳۹۸ کد خبر : 75725 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران :

کریدور تجاری بین‌المللی با اتصال راه‌آهن به منطقه آزاد انزلی رونق می‌گیرد‌

کریدور تجاری بین‌المللی با اتصال راه‌آهن به منطقه آزاد انزلی رونق می‌گیرد‌

گیلانیان : مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران گفت: اتصال راه‌آهن سراسری به منطقه آزاد انزلی موجب افزایش ترانزیت کالا و رونق کریدورهای تجاری در این منطقه می‌شود.

محمدرضا مدرس‌خیابانی امروز در جریان بازدید از زیر ساخت‌های بندری و تجاری منطقه آزاد انزلی اظهار داشت: منطقه آزاد انزلی و بندر کاسپین فرصتی بی‌نظیر برای سرمایه‌گذاری هستند و اتصال راه‌آهن سراسری به این مجتمع بندری موجب رشد و پیشرفت بیشتر منطقه آزاد انزلی می‌شود.

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران مزایای اتصال راه‌آهن سراسری به منطقه آزاد انزلی را برشمرد و افزود: افزایش ترانزیت کالا و رونق کریدورهای تجاری از جمله مزایای اتصال راه‌آهن سراسری به منطقه آزاد انزلی است و امیدواریم این امر مهم به زودی محقق شود.

وی با بیان اینکه از برنامه‌های مشترک جهت توسعه همکاری‌های کشتیرانی دریای خزر و منطقه آزاد انزلی استقبال و حمایت می‌کند تصریح کرد: آماده هرگونه همکاری با مسئولان این منطقه برای توسعه مبادلات تجاری کشور از مسیر بنادر منطقه آزاد انزلی هستیم.

مدیرعامل شرکت کشتیرانی دریای خزر نیز در این دیدار ضمن تقدیر از تلاش‌های بی‌وقفه افراد در منطقه آزاد انزلی بیان کرد: رفع موانع و مشکلات با پیگیری‌ها و اختیارات منطقه آزاد انزلی در رابطه با مسیر راه‌اندازی کریدور چین ـ قزاقستان ـ ایران، قابل تقدیر است.

مهرداد باقری‌نژاد عنوان داشت: انعقاد توافقنامه همکاری بین سازمان منطقه آزاد انزلی و طرف قزاقی و ارائه تسهیلات از سوی این سازمان موجب شد تا کریدور چین ـ قزاقستان ـ ایران به‌عنوان یک مسیر حمل بین‌المللی سریع، کم‌هزینه و امن بخشی از نیازهای داخل کشور را تأمین کند.

عضو هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد انزلی نیز در این دیدار با اشاره به ویژگی‌های بندر تجاری کاسپین گفت: بندر کاسپین یک بندر نسل سوم با پسکرانه وسیع و آبخور بالا است و به‌دلیل ارائه مزیت‌های رقابتی و بهره‌مندی از معافیت‌های قانونی مناطق آزاد، بخش عمده‌ای از پروژه‌های زیر ساختی در این مجتمع توسط سرمایه‌گذاران بخش خصوصی اجرا می‌شود.

امین افقی خاطرنشان کرد: افزایش زیر ساخت‌ها و تخلیه و بارگیری کالا در بندر کاسپین و تأمین مواد اولیه و کالاهای اساسی کشور از طریق آن با انجام رایزنی‌های مختلف با کشورهای حاشیه خزر جهت رونق کریدورهای تجاری، طی سال‌های اخیر رشد قابل قبولی داشته است.

وی افزود: توسعه و تکمیل زیرساخت این منطقه باتوجه به ظرفیت‌های موجود در بین کشورهای حاشیه خزر، تأمین کالاهای اساسی با قرار گرفتن بندرکاسپین در مسیرهای تجاری بین‌المللی، با افزایش مبادلات منطقه آزاد انزلی به هاب ترانزیت و داد و ستد کالا در بین کشورهای حاشیه خزر تبدیل خواهد شد.

معاون امور بندری و حوزه خزر منطقه آزاد انزلی به اتصال ریل به کاسپین و احداث اسکله رو رو اشاره کرد و با بیان اینکه تعداد کشتی‌های ورودی به این بندر ۷۶ فروند است بیان کرد: تاکنون ۲۷ کشتی با همکاری شرکت کشتیرانی دریای خزر از کریدور چین–قزاقستان–ایران در بندر کاسپین پهلو گرفته که نقش مهمی در تأمین کالاهای مورد نیاز کشور و صادرات به چین به‌صورت کانتینری دارد.

وحید طالب‌پور، معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد انزلی نیز گفت: با توجه به فعالیت واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی منطقه آزاد انزلی، با توسعه فعالیت‌های بندری، شاهد تسهیل در تأمین مواد اولیه، صادرات مجدد و افزایش سرمایه‌گذاری و ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار برای جوامع محلی هستیم.

به گزارش تسنیم، بازدید از اسکله‌های در حال بهره‌برداری و در حال ساخت، زیرساخت‌ها، مخازن و انبارهای مجتمع بندری کاسپین، اسکله مارینا و منظرگاه و زیرساخت‌های فاز تجارت و گردشگری از دیگر برنامه‌های مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی بود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

اگر توان مدیریت ندارید مسئولیت نپذیرید

امام خامنه‌ای خطاب به داوطلبان نمایندگی مجلس:

اگر توان مدیریت ندارید مسئولیت نپذیرید

تحجر و بازگشت به عقب حوزه های علمیه را تهدید می کند

ییس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا :

تحجر و بازگشت به عقب حوزه های علمیه را تهدید می کند

واردات اقلام دارویی هیچ سنخیتی با حوزه پزشکی ‌ندارد

نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس:

واردات اقلام دارویی هیچ سنخیتی با حوزه پزشکی ‌ندارد

گیلانیان به گزارش الف : حجت الاسلام کاشانی؛ پژوهشگر تاریخ اسلام: حضرت علی (ع) برای رسیدن به قدرت حاضر به گفتن یک دروغ نشد ، اما سه مسئول دولتی ما گفتند بنزین سهمیه بندی نمی‌شود ولی شد!