گیلانیان
پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ Thursday, 6 October , 2022
آگوست 21, 2014 کد خبر : 29136 خبر ها

کسی نباید از استیضاح عصبانی شود

کسی نباید از استیضاح عصبانی شود

گیلانیان : رئیس‌جمهور گفت: تحریم‌ها مربوط به یک فرد یا یک دولت نیست که رئیس‌جمهور بگوید می‌خواهم آن‌ها را بردارم یا خیر. بلکه تحریم یک فشار ظالمانه غیرقانونی و غلط بر گردن تمام مردم ایران است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در مراسم دیدار با ایثارگران، نخبگان و برگزیدگان استان اردبیل با بیان این‌که «امروز اولویت‌های همه مردم یکسان شده است»، اظهار کرد: افکار عمومی جامعه در حال نزدیک شدن به یکدیگر است و در همین ارتباط شاهدیم هیچ کس نمی‌گوید مسأله هسته‌ای را رها کنیم و همه بر پیگیری جدی مذاکرات تأکید دارند.

گزیده سخنان روحانی را در ادامه می خوانید:

  • تحریم‌ها باری بر دوش یک شخص نیست بلکه بر دوش کل ملت ایران است. در بخشی از حوزه‌ها تحریم‌ها برداشته شده است؛ از جمله در کشتیرانی که به طور مثال تفاوت آن با قبل از برطرف شدن تحریم‌ها برای هر کانتینر حدود ۷۰۰ دلار هزینه بیشتر بود که این هزینه به مردم تحمیل می‌شد؛ چراکه دولت خزانه‌دار مردم است. البته می‌دانیم که هنوز در تحریم هستیم و همه تحریم‌ها برطرف نشده است.
  • تمام مردم از دولت می‌خواهند که در چارچوب قانون و با حفظ حقوق مردم تحریم‌های ظالمانه را بردارد و این اولویت همه ماست. ان‌شاألله دولت این کار را انجام خواهد داد و در تمام مسیر ملت حامی دولت بوده و هست و مقام معظم رهبری هم همواره دولت را در این مسیر تأیید کرده و خواهند کرد.
  • درست نیست همه چشم‌مان به دولت باشد و دولت هم چشمش به چاه‌های نفت باشد. چاه‌های نفت ناپایدار است و دائمی و ابدی نیست و امروز با اقداماتی که دولت انجام می‌دهد ما تازه می‌توانیم ۵۰ درصد از نفت‌مان را بفروشیم. اما باید به این نکته توجه داشته باشیم که نفت سرمایه‌ای نیست که ما آن را تمام کنیم، چون نفت سرمایه‌ای بین نسلی است و باید به سرمایه مولد تبدیل شود نه این‌که حقوق کارمند را پرداخت کند.
  • کشور ما از معضلات بزرگی رنج می‌برد که برخی از آن‌ها ساختاری و مربوط به ۵۰ سال پیش است. نمی‌گویم که نمی‌توانیم مشکلات را حل کنیم اما یک خواهش دارم و آن این است که همه ملت ایران اولویت‌ها را فراموش نکنند.
  • امروز شعار ایران اعتدال است و رهبری هم در سخنان خود در ماه رمضان به آن تأکید کردند. پس همه باید راه اعتدال را پیش بگیریم، حتی همان اقلیت کوچکی که فکر می‌کنند باید راه افراط را در پیش گیرند.
  • همه باید در چارچوب قانون قواعد بازی را بپذیریم. بر اساس قانون یک وزیر رأی اعتماد می‌گیرد و ممکن است وزیر دیگری استیضاح شود اما کسی نباید عصبانی شود چون همه پذیرفته‌ایم که می‌خواهیم با هم کار کنیم. البته من خیلی دوست داشتم وزیر علوم من باز هم رأی اعتماد بگیرد؛ چراکه جزو فرهیختگان دانشگاهی ما بوده و هست و باید از تجربیات ایشان استفاده کنیم چه با عنوان وزیر علوم و چه امروز با عنوان مشاور رئیس جمهور.
  • ما در چارچوب قانون رإی اکثریت نمایندگان هرچه باشد می‌پذیریم و در مورد قانون‌گذاری نیز تسلیم هستیم. اگر از چارچوب قانون خارج شویم ضررش بیشتر است و لجبازی و مقاومت بیجا نتیجه نخواهد داشت پس همه قوا در کنار هم باید با توجه به رهنومودهای رهبری کار را پیش ببریم./منبع : فرارو

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی