گیلانیان
شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 24 September , 2022
می 7, 2014 کد خبر : 26908 خبر ها

مدیر عامل آب منطقه ای گیلان :

کشاورزان گیلانی نگران آب زراعی نباشند

کشاورزان گیلانی نگران آب زراعی نباشند

گیلانیان : مدیر عامل آب منطقه ای گیلان گفت: تاکنون افزون بر ۷۵ میلیون متر مکعب آب از سد سفید رود رها سازی شده است.

سیف الله آقابیگی افزود: هم اکنون به اندازه کافی و مناسب آب از سد سفید رود ( ۱۹۷ متر مکعب در ثانیه ) برای کشت و کار برنج در استان رها سازی شده است.

وی همچنین با بیان اینکه شالیکاران نگران نباشند به تمامی مزارع آب کافی می رسد، اظهارداشت: اراضی گیلان بصورت کرت بندی آبگیری می شود بنابراین تا مناطق بالا دست آب نخورد به یقین مناطق پائین دست آبگیری نخواهد شد، طول این دوره هشت روز است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان گفت: آبگذاری در استان از هفتم اردیبهشت ماه امسال با ۹۰ متر مکعب در ثانیه آغاز و هم اکنون این میزان به ۱۹۷ متر مکعب در ثانیه رسیده است خوشبختانه آب به اندازه کافی در کانال ها جریان دارد.

آقابیگی در ادامه اظهارداشت: تاکنون اقدامات خوبی برای آماده سازی و مهیا کردن شرایط آبیاری شالیزارهای منطقه تالش و آستارا از سوی این شرکت انجام شده است.

وی اذعان داشت: در حال حاضر ۱۰۱ مورد سردهنه خاکی و ۷۷ حلقه چاه عمیق متعلق به آب منطقه ای و مردم شامل تعویض و تعمیر پمپ و تابلو برق برای شرایط آبیاری شالیزارهای منطقه تالش و آستارا مهیا شده است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان افزود: افزون بر ۸۵ کیلومتر از انهار و زهکش های منطقه تالش و آستارا لایروبی شده و ۳۰۰ هزار متر مکعب از سردهنه های خاکی این منطقه عملیات خاکبرداری انجام گرفته است.

وی همچنین با اشاره به پروژه در حال احداث سر دهنه بالارود اسالم و گورگوران بخش حویق اظهار داشت: تعداد ۱۵ مورد سردهنه خاکی دشوار و بسیار سخت که اغلب در منطقه اسالم بوده از سوی این شرکت بصورت کامل بازسازی و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

آقابیگی با بیان اینکه تاکنون تعداد ۱۰ مورد دریچه فلزی و سه مورد سردهنه بتونی در این منطقه تعمیر و بازسازی و مهیا شده است، یادآورشد: ساماندهی و لایروبی رودخانه طولارود تالش در طول سه کیلومتر و با حجم کاری افزون بر ۲۵ هزار متر مکعب در حال انجام است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی