گیلانیان
یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ Sunday, 19 May , 2019
اسفند ۲۳, ۱۳۹۷ کد خبر : 72443 دسته‌بندی نشده

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان :

کشتارگاه‌های فاقد مجوز مرغ در گیلان ساماندهی می‌شوند‌

کشتارگاه‌های فاقد مجوز مرغ در گیلان ساماندهی می‌شوند‌

گیلانیان : رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با تأکید بر لزوم رصد و ساماندهی کشتارگاه‌های فاقد مجوز گیلان گفت: تمام تلاش‌مان را انجام می‌دهیم تا از کشتار و خروج مرغ از مبادی غیرقانونی جلوگیری به عمل آید.

فرهاد دلق پوش امروز در نشست با هیئت نمایندگان و منتخبان اتاق اصناف گیلان ضمن تأکید بر رصد و ساماندهی کشتارگاه‌های غیرمجاز استان اظهار داشت: برای تنظیم بازار عرضه و تقاضای مرغ گیلان از کشتار و خروج مرغ از مبادی غیرقانونی جلوگیری به عمل می‌آید.

وی با اشاره به پیش رو بودن ایام نوروز و ورود هر چه بیشتر مسافران در استان گیلان اظهار داشت: سهمیه گندم و آرد در این ایام باید افزایش داده شود و به تبع آن نیز سهمیه هر شهرستان در اختیار آنها قرار گیرد تا به‌حمدالله در تعطیلات نورزی بهار ازبروز هرگونه مشکل در این خصوص جلوگیری شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه به‌علت ورود مسافران و گردشگران نوروزی این استان شرایط بسیار خاصی در این ایام پیدا می‌کند افزود: افزایش سهمیه گندم و آرد در این ایام در دستور کار قرار دارد و به تبع آن نیز سهمیه هر کدام از شهرستان در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.

دلق‌پوش با اشاره به تأکیدات و منویات مقام معظم رهبری مبنی بر استفاده از کالای ایرانی خاطرنشان کرد: سازمان صمت از ارتقاء و توسعه کیفی و تنوع بخشی در محصولات و کالاهای تولید داخل استقبال می‌کند بنابراین با کارهای تبلیغاتی باید کالای گیلانی را به خوبی معرفی کنیم.

وی با تأکید بر اقدام جدی اداره کل دامپزشکی و جهاد کشاورزی گیلان برای تأمین مرغ مورد نیاز بازار تصریح کرد: کشتارگاه‌هایی که در حال حاضر بدون اخذ و دریافت مجوزهای قانونی در سطح گیلان مشغول فعالیت هستند شناسایی و در مرحله بعد نسبت به ساماندهی این واحدها اقدام می‌شود.

دلق‌پوش اصلاح قانون نظام صنفی و رفع محدودیت‌های آن را از مطالبات همیشگی مجموعه اصناف اعلام کرد و بیان داشت: جلوگیری از تصویب آیین‌نامه‌های محدود کننده در حوزه اصناف می‌تواند راهگشای مجموعه اصناف در سطح کشور و استان‌ها باشد و در انجام فعالیت‌های آنان مؤثر واقع شود.

وی با تقدیر از عملکرد مجموعه اصناف گیلان در ماه‌های گذشته که در راستای خدمت‌رسانی به مردم انجام شد ابراز داشت: از اصناف و واحدهای صنفی مختلف استان گیلان انتظار داریم همچنان به عملکرد خود ادامه بدهند به‌ویژه اینکه در ایام پایانی سال که شرایط کمی ویژه‌تر است قرار داریم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به اینکه تعادل بازار با تأمین به اندازه کالاها و اقلام اساسی رخ می‌دهد عنوان کرد: نهادهای تأمین کننده باید به‌موقع کالاهای مورد نیاز بازار را به این سازمان تحویل دهند تا در سراسر استان گیلان بر اساس برنامه پیش‌بینی شده توزیع شود.

دلق‌پوش ایام پایانی سال و لزوم اقدامات ویژه شب عید و اهمیت آرامش بازار را مورد تأکید قرار داد و بیان داشت:‌ در این راستا برنامه‌هایی پیش بینی شده است تا در شرایط حساس این مقطع زمانی کالا‌ها و مایحتاج مردم در استان به میزان لازم و به‌موقع تأمین و سپس توزیع و نظارت شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

قابل توجه رییس شورای اسلامی شهر رشت :

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

به بهانه گلایه استاندار از جذب غیر قانونی 670 نفر در گیلان:

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

به بهانه افشاگری در باره آدینه و مصلی و ...

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz