گیلانیان
سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱ Tuesday, 27 September , 2022
مارس 17, 2014 کد خبر : 25696 خبر ها

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز گیلان خبر داد

کشف ۳۴ میلیارد ریال کالای قاچاق در گیلان

کشف ۳۴ میلیارد ریال کالای قاچاق در گیلان

گیلانیان : دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز گیلان از کشف ۳۴ میلیارد ریال قاچاق کالا از ابتدای امسال تاکنون در این استان خبر داد.

اسماعیل عبداللهی عصر امروز در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز گیلان مبارزه با قاچاق کالا و ارز را امری اجتناب‌ناپذیر خواند و اظهار کرد: قاچاق کالا و ارز بحران‌هایی در عرصه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی برای کشور به وجود آورده است.

وی به از بین رفتن فرصت‌های شغلی در موضوع قاچاق اشاره کرد و افزود: قاچاق کالا و ارز منافع مردم را به خطر انداخته است.

عبداللهی از ابلاغ قانون جدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر داد و بیان کرد: سال ۹۳ مبارزه با قاچاق کالا و ارز طبق ابلاغ قانون جدید انجام می‌شود.

*ابلاغ قانون جدید قاچاق توسط استاندار گیلان در ۴۰ بند

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز گیلان با بیان اینکه دولت روحانی در موضوع فساد اقتصادی و مقابله با قاچاق راهبرد تکلیفی دارد، تصریح کرد: استاندار گیلان قانون جدید کالا و ارز را در ۴۰ بند به دستگاه‌های مختلف ابلاغ کرده است.

وی به ایجاد چالش قاچاق در عرصه بین‌المللی برای کشور اشاره کرد و گفت: قاچاق تنها به عنوان پدیده ملی در کشور مطرح نیست.

عبداللهی نیاز سالانه سیگار کشور را ۶۰ میلیارد نخ دانست و اظهار کرد: سالانه ۲۴ میلیارد نخ سیگار از مبادی غیر رسمی وارد کشور می‌شود.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز گیلان با اشاره به اینکه تبیین اقتصاد مقاومتی در سال آینده مورد توجه است، بیان کرد: نقش قاچاق کالا در حوزه مذکور تاثیرگذار است.

*انبارهای گیلان شناسنامه‌دار می‌شوند

وی از شناسنامه‌دار شدن انبارهای کالا در گیلان خبر داد و تصریح کرد: گسترش کد رهگیری، بررسی، تعقیب و اقدام در فرآیند تجارت از موضوع‌های مهم رصد کالا از مبدا تا مقصد بوده و در راهبرد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استاندار گیلان تکلیف شده است.

عبداللهی بر راه‌اندازی بازارچه مرزی آستارا در سال ۹۳ تاکید کرد و افزود: بازارچه مرزی آستارا می‌تواند فعالیت مشترک با جمهوری آذربایجان باشد و در غیر از این صورت، یک‌طرفه راه‌اندازی می‌شود.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز گیلان مبارزه با قاچاق کالا را در راستای جذب سرمایه‌گذار و حمایت از مرزنشینان دانست و بیان کرد: آموزش بازرگانان باید به صورت ویژه انجام شود.

وی آموزش مرزنشینان برای مقابله با قاچاق کالا را نیازمند اهتمام ویژه خواند و یادآور شد: حق نداریم معیشت مرزنشینان را نادیده بگیریم.

عبداللهی برنامه‌ریزی، هدایت و آسیب‌شناسی را از اهداف کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز عنوان کرد و گفت: کمیته‌های پیشگیری و ساماندهی اقتصادی، اطلاعات و عملیات و همچنین فرهنگی و تبلیغات در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز در گیلان فعالیت می‌کنند.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز گیلان به تشکیل ۱۶ کارگروه فرهنگی در این کمیسیون اشاره کرد و یادآور شد: ۱۷ کمیسیون فرعی در کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان فعال است.

*کشف ۳۴ میلیارد ریال کالای قاچاق در گیلان

وی از کشف ۳۴ میلیارد ریال قاچاق کالا از ابتدای امسال تاکنون در گیلان خبر داد و اظهار کرد: مبلغ ۱۷ میلیارد تومان تاکنون از طریق مراجع قضایی وصول شده است.

عبداللهی با بیان اینکه خطرپذیری قاچاق کالا در قانون جدید بالا رفته است، تصریح کرد: سال ۹۳ امیدواریم جزو استان‌های نخست در زمینه مبارزه با قاچاق کالا در کشور باشیم.

به گفته دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز گیلان، کمیته پیشگیری و ساماندهی اقتصادی امسال رتبه دوم کشوری را کسب کرده است./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی