گیلانیان
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ Tuesday, 2 June , 2020
اکتبر 15, 2019 کد خبر : 75398 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

نماینده مردم شهرستان آستارا :

کلانتری درخصوص انتقال آب خزر کوتاهی کرده است/ ضرورت ورود دستگاه‌های نظارتی به بحث انتقال آب خزر

کلانتری درخصوص انتقال آب خزر کوتاهی کرده است/ ضرورت ورود دستگاه‌های نظارتی به بحث انتقال آب خزر

گیلانیان : نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به امضای توافق‌نامه انتقال آب خزر از سوی سازمان حفاظت از محیط‌زیست کشور گفت: رئیس سازمان حفاظت از محیط‌زیست کشور درخصوص انتقال آب خزر کوتاهی کرده و باید به افکار عمومی پاسخ‌گو باشد.

ولی داداشی با اشاره به امضای توافق‌نامه انتقال آب خزر از سوی سازمان حفاظت از محیط‌زیست کشور اظهار کرد: «عیسی کلانتری» رئیس سازمان حفاظت از محیط‌زیست کشور درخصوص انتقال آب خزر کوتاهی کرده و باید به افکار عمومی پاسخ‌گو باشد.

وی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان شمال کشور و آن‌ دسته از نمایندگانی که دغدغه محیط‌زیست دارند با بحث انتقال آب خزر موافق نیستند گفت: از سازمان‌ها و دستگاه‌های نظارتی می‌خواهم به ماجرای انتقال آب خزر ورود کرده و جلوی آن را بگیرند.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی ایجاد مشکلات عدیده زیست‌محیطی را تنها یکی از پیامدهای انتقال آب خزر به فلات مرکزی دانست و افزود: در صورت اجرای طرح انتقال آب خزر به استان سمنان دیر یا زود دریای خزر به لحاظ زیست‌محیطی به سرنوشت دریاچه ارومیه دچار می‌شود.

داداشی بحث انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی را همراه با تنش اجتماعی از سوی فعالان و حامیان محیط‌زیست دانست و تصریح کرد: دولت با بحث انتقال آب خزر جلوی پیشرفت و سازندگی را در استان‌های شمالی کشور گرفته و به تنش اجتماعی و نارضایتی‌های مدنی دامن می‌زند.

به گزارش فارس، طرح انتقال آب دریای خزر به کویر مرکزی و اتصال آن به خلیج فارس و دریای عمان حدود ۲۵ سال پیش مطرح، اما خیلی زود به فراموشی سپرده شد، تااینکه یک‌بار دیگر این طرح در مقیاس کوچک‌تر آن‌هم با هدف انتقال آب خزر به فلات مرکزی در دستور کار دولت دهم قرار گرفت.

نمایندگان شمال کشور تیر ماه ۹۸ درخصوص اعتراض به بحث انتقال آب دریای خزر به استان سمنان نامه‌ای به رئیس‌جمهور نوشته‌ بودند، اما گویا روز گذشته سازمان حفاظت از محیط زیست کشور نامه‌ای مبنی‌بر توافق بر سر انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی را به امضا رسانده است.

رئیس‌جمهور نیز در جریان دیدار با مردم استان سمنان در ۱۳ آذر ماه سال ۹۷ بحث انتقال آب خزر به فلات مرکزی را تمام شده دانسته و گفته بودند که اگر سرمایه‌داری بخواهد برای انتقال آب از شمال به مرکزیت کشور از جمله سمنان اقدام کند، دولت این آمادگی را دارد تا امکانات لازم را در اختیار او قرار دهد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

گام عملی جهش تولید با تصویب لایحه توسعه منطقه آزاد انزلی برداشته شد

رئیس هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت استان گیلان :

گام عملی جهش تولید با تصویب لایحه توسعه منطقه آزاد انزلی برداشته شد

سیاست دولت نه حفظ موجود بلکه بهبود شرایط است

رئیس سازمان برنامه و بودجه :

سیاست دولت نه حفظ موجود بلکه بهبود شرایط است

روند تخریب‌های ناشی از بحران‌های طبیعی با برنامه‌محوری مدیریت شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان :

روند تخریب‌های ناشی از بحران‌های طبیعی با برنامه‌محوری مدیریت شود